Liga Narodów siatkarek: USA - Brazylia. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Liga Narodów siatkarek: USA - Brazylia. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Polsat Sport

Przed nami ostatni mecz kończący zmagania w grupie B rozgrywek fazy finałowej Ligi Narodów siatkarek. W nim o pierwsze miejsce zagrają reprezentacje Stanów Zjednoczonych oraz Brazylii. Obie ekipy zapewniły sobie już awans do najlepszej czwórki tegorocznej edycji po tym jak zwyciężyły reprezentację Polski. Transmisja starcia w Polsacie Sport.

Amerykanki i Brazylijki trafiły do grupy B turnieju Final Six w Chinach wespół z Polkami. Niestety, to Biało-Czerwone okazały się najsłabsze z tego grona. Podopieczne Jacka Nawrockiego najpierw uległy siatkarkom z USA 1:3, aby dzień później po zaciętej rywalizacji uznać wyższość zawodniczkom Canarinhos 2:3. To automatycznie spowodowało, że obaj rywale polskiego zespołu zapewnili sobie awans do półfinału jeszcze przed rozegraniem bezpośredniego starcia.

 

A ono nastąpi w piątkowy poranek czasu polskiego. Stawką oczywiście pierwsze miejsce, które pozwoli uniknąć spotkania z reprezentacją Turcji, która w grupie A ma komplet punktów. To oznacza, że wygrany rywalizacji USA - Brazylia "skrzyżuje rękawice" ze zwycięzcą starcia Chiny - Włochy.

 

Przy tak wyrównany poziomie prezentowanym przez wszystkie drużyny, ewentualne rozstawienie nie powinno jednak mieć dużego wpływu. Stawką piątkowego meczu jest z pewnością prestiż i aspekt psychologiczny. Niewykluczone bowiem, że Amerykanki oraz Brazylijki spotkają się jeszcze w finale, gdzie stawka będzie znacznie większa. Taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy.

 

W obu ekipach nie brakuje gwiazd światowego formatu, a to zwiastuje siatkówkę na najwyższym poziomie. W fazie zasadniczej tegorocznej edycji Ligi Narodów lepsze okazały się Brazylijki, które wygrały na amerykańskim gruncie 3:1. Z kolei dwa lata temu kibice byli świadkami analogicznego rezultatu. Kto po trzecim spotkaniu w ramach tych rozgrywek będzie miał korzystniejszy bilans? Przekonamy się w piątkowe przedpołudnie.

 

WYNIKI I TERMINARZ FINAL SIX LIGI NARODÓW SIATKAREK

 

Transmisja meczu USA - Brazylia o godz. 8:45 w Polsacie Sport.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze