Z PGE Skry do Zawiercia! Nowy środkowy Aluron Virtu Warty

Siatkówka
Z PGE Skry do Zawiercia! Nowy środkowy Aluron Virtu Warty
fot. Cyfrasport

Trzykrotny mistrz Polski Patryk Czarnowski został nowym zawodnikiem Aluron Virtu Warty Zawiercie. Środkowy związał się z klubem dwuletnim kontraktem.

Nowy Jurajski Rycerz jest multimedalistą mistrzostw Polski. Na swoim koncie ma trzy złote, cztery srebrne oraz sześć brązowych medali. W sumie trzynastokrotnie wchodził na podium mistrzostw Polski.
 
– Patryk od lat jest jednym z czołowych zawodników Plusligi na pozycji środkowego. W przeszłości prezentował barwy największych klubów w Polsce. Przychodzi do nas siatkarz z wielkim doświadczeniem, który wie, jak smakuje mistrzostwo Polski. Jednocześnie posiada doświadczenie w europejskich pucharach, które w tym sezonie dla nas będzie ważne. Liczymy na to, że Czarnowski będzie wzmocnieniem naszego bloku – powiedział prezes Aluron Virtu Kryspin Baran.
 
Czarnowski pierwszy kontrakt podpisał z AZS Olsztyn (2004–07). Stamtąd trafił na trzy lata na Górny Śląsk, do Jastrzębskiego Węgla, aby następnie trafić na dwa sezony do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Potem powrócił do Jastrzębia Zdroju, aby po kolejnych trzech ponownie na dwa lata trafić do ZAKSY. Ostatnie dwa sezony spędził w barwach PGE Skry Bełchatów. 
RM, aluronvirtu.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie