Były młodzieżowy reprezentant Austrii w Pogoni Szczecin

Piłka nożna
Były młodzieżowy reprezentant Austrii w Pogoni Szczecin
fot. Cyfrasport

Siódmy zespół poprzedniego sezonu piłkarskiej ekstraklasy, Pogoń Szczecin pozyskała szóstego nowego zawodnika. Trzyletnią umowę podpisał Srdan Spiridonovic. 25-letni pomocnik jest Austriakiem serbskiego pochodzenia, a ostatnio grał w Panioniosie Ateny.

Urodzony w Wiedniu Spiridonovic w młodzieżowych reprezentacjach Austrii (U-19 i U-21) rozegrał 10 meczów. W piłkę grać zaczynał w Austrii Wiedeń. Potem przeniósł się do Admiry Wacker, z której trafił do włoskich: Vicenzy i Messiny. Ostatnie dwa sezony spędził w greckim Panioniosie, w którym w 44 spotkaniach zdobył 10 bramek. W przeszłości z Admirą Wacker i Austrią Wiedeń rywalizował w rozgrywkach europejskich: eliminacjach Ligi Europy i Ligi Mistrzów.

 

- Długo go obserwowaliśmy i dobrze, że udało nam się sfinalizować ten transfer. On może nam dać jakość na skrzydle, której poszukiwaliśmy – przyznał trener Pogoni Kosta Runjaic.

 

Dariusz Adamczuk, szef pionu sportowego portowej drużyny dodał z kolei: - Przyjście Srdana wzmacnia także naszą siłę w ofensywie. Podobnie jak w przypadku pozyskania Igora Łasickiego, rozmowy były bardzo trudne i momentami pojawiało się ryzyko, że może nie dojść do finalizacji transferu. Dlatego tym bardziej cieszę się, że austriacki pomocnik jest już z nami.

 

Austriak rozpocznie treningi z drużyną w sobotę. W Pogoni będzie grał z numerem 10, który w poprzednim sezonie należał do Radosława Majewskiego, który przeszedł do australijskiego Western Sydney Wanderers.

 

Spiridonovic jest szóstym nowym zawodnikiem Pogoni zatrudnionym tego lata i piątym obcokrajowcem. Pozostali, to napastnik Michalis Manias, stoper Kostas Triantafyllopoulos (obaj Grecja), kolejny stoper Benedikt Zech (Austria), bramkarz Dante Stipica (Chorwat) oraz obrońca Igor Łasicki.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze