Grand Prix w judo: Polacy w sześcioosobowym składzie w Montrealu

Sporty walki
Grand Prix w judo: Polacy w sześcioosobowym składzie w Montrealu
fot. PAP

Po krótkiej przerwie po Igrzyskach Europejskich i jednocześnie mistrzostwach kontynentu w Mińsku, polscy judocy w sześcioosobowym składzie udali się na Grand Prix do Montrealu. Pozostali kadrowicze trenują zaś na zgrupowaniu w Giżycku.

Zawody w Kanadzie (5-7 lipca) zaliczane są do kwalifikacji olimpijskich. Z biało-czerwonych wystąpią: Agata Perenc (52 kg), Julia Kowalczyk, Arleta Podolak (obie 57 kg), Beata Pacut (78 kg), Wiktor Mrówczyński (73 kg) oraz Damian Szwarnowiecki (81 kg).

 

Podczas czerwcowych IE i ME na Białorusi na piątej pozycji uplasowała się Perenc. Również piąty był Szwarnowiecki w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Baku.

 

Natomiast za tydzień kilkoro kadrowiczów, ale na zasadach klubowych, wystartuje w GP w Budapeszcie. W gronie zgłoszonych są np. Karolina Pieńkowska (52 kg), Anna Borowska (57 kg), Karolina Tałach, Angelika Szymańska (obie 63 kg), Daria Pogorzelec i Eliza Wróblewska (obie 70 kg), a także Piotr Kuczera (90 kg).

 

W Mińsku, podobnie jak Perenc, piąte miejsce zajęły Tałach i Pogorzelec, zaś siódme były Pieńkowska i Borowska.

 

W drugiej połowie lipca reprezentacja kraju, prowadzona przez trenera głównego Mirosława Błachnio, ma zaplanowane start w GP w Zagrzebiu oraz zgrupowania w holenderskim Papendal i słoweńskiej Izoli.

 

Pod koniec sierpnia polscy judocy rywalizować będą w mistrzostwach świata w Tokio.

mż, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie