Kuba wraca do gry? Powrót siatkarskich gwiazd do reprezentacji

Siatkówka
Kuba wraca do gry? Powrót siatkarskich gwiazd do reprezentacji
fot. PAP

Kubańska Federacja Siatkówki wydała oświadczenie, w którym poinformowała o powrocie do kadry narodowej takich siatkarzy, jak Roberlandy Simon, Michael Sanchez oraz Raydel Hierrezuelo. Wspomniana trójka oficjalnie dostała zielone światło od FIVB na grę dla swojego kraju.

To sprawia, że Simon, Sanchez oraz Hierrezuelo mogą występować w reprezentacji Kuby w oficjalnych meczach, także na wielkich imprezach. Każdy z nich odbył ponad miesiąc temu rozmowę z rodzimą federacją na temat powrotu do kadry.

 

"Kubańska Federacja Siatkówki postanowiła, po przeprowadzeniu analizy oraz na podstawie obowiązujących praw w naszym kraju i zasad Światowej Federacji Siatkówki (FIVB) o włączeniu Roberlandy Simona, Michaela Sancheza oraz Raydela Hierrezuelo do grona powołanych zawodników do reprezentacji Kuby" - napisano w oświadczeniu.

 

FIVB wyraziła zgodę, a to oznacza, że zawodnicy - jak tylko dostaną powołanie, będą mogli reprezentować swój kraj. Najważniejszy cel dla Kuby w tym roku to kwalifikacja olimpijska.

 

Simon to 32-letni środkowy. Mierzący dwa metry i osiem centymetrów wzrostu siatkarz jest gwiazdą Cucine Lube Civitanova, z którą wygrał w minionym sezonie Ligę Mistrzów. W 2010 roku zdobył z Kubą wicemistrzostwo świata. W tym samym roku pożegnał się z kadrą.

 

Sanchez to 33-letni atakujący, który od kilku lat występuje na parkietach ligi koreańskiej. Wcześniej bronił barw m.in. Lokomotiwu Nowosybirsk oraz Fakieła Nowy Urengoj. Ostatni raz w reprezentacji Kuby zagrał w 2009 roku.

 

Hierrezuelo to 32-letni rozgrywający, który największe sukcesy świętował na niwie reprezentacyjnej. W 2009 roku zdobył srebrny medal w Pucharze Świata, a rok później wicemistrzostwo świata.

 

Dołączenie tak doświadczonych i utytułowanych siatkarzy do reprezentacji Kuby może spowodować, że drużyna narodowa z tego kraju znowu dołączy do światowej czołówki i nawiąże do sukcesów z poprzedniej dekady. Wielu zawodników z tego państwa reprezentuje inne nacje. Przykładami są Osmany Juantorena (Włochy), Yoandy Leal (Brazylia) oraz Wilfredo Leon (Polska).

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze