ME w piłce ręcznej plażowej: Polacy z awansem do ćwierćfinału

Piłka ręczna

Reprezentacja Polski mężczyzn w piłce ręcznej plażowej wygrała ze Szwajcarią 2:1 w swoim ostatnim meczu drugiej fazy ME 2019 w Starych Jabłonkach. Polacy byli bliscy zwycięstwa już po dwóch setach, ale na własne życzenie stracili prowadzenie i triumf nad Helwetami zapewnili sobie dopiero po serii shoot-outów. Tym samym awansowali do ćwierćfinału z trzeciego miejsca w grupie. O awans do półfinału zagramy z Rosją!

Zadanie Polaków na mecz ze Szwajcarami było proste: ugrać jednego seta i awansować do ćwierćfinału. Zwycięstwo zapewniało nawet 3. lokatę w grupie.

Plan udało się zrealizować już przy pierwszej próbie. Polacy nie chcieli pozostawić nic losowi i dzięki bardzo spokojnej i dobrze rozegranej pierwszej partii zapewnili sobie już wyrównanie najlepszego wyniku w historii startów w mistrzostwach Starego Kontynentu.

Druga połowa nie była już tak jednostronna, choć inicjatywę utrzymywali Polacy. Niestety, w końcowym momencie łatwo wypuścili najpierw piłkę, a potem prowadzenie z rąk (17:18). Tradycyjnie (po raz szósty w dziewięciu meczach), w grze panów czekały nas shoot-outy. Polacy mają już w nich na tyle dużą wprawę, że bez problemu pokonali Helwetów (10:6).

Polska - Szwajcaria 2:1 (28:19, 17:18, 10:6)