ME w piłce ręcznej plażowej: Polki odpadły z walki o medale

Piłka ręczna

Reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej plażowej odpadła z walki o medale ME rozgrywanych w Starych Jabłonkach. W meczu, który ostatecznie zabrał nadzieję na awans do fazy pucharowej, nasze zawodniczki przegrały z Chorwacją 0:2.

Przed rozpoczęciem spotkania Polska - Chorwacja wiadome było, że kwestia awansu do ćwierćfinału nie leży już tylko w rękach Polek. Zanim jednak mieliśmy się martwić o inne wyniki, trzeba było w piątkowy poranek pokonać Chorwatki. W innym wypadku biało-czerwone czekała gra o lokaty 9-12.

Pierwszy set zaczął się obiecująco: obie ekipy szły łeb w łeb (4:4, 6:6). W pewnym momencie Polki kompletnie zacięły się jednak w ataku, a Chorwatki bardzo konsekwentnie punktowały gospodynie. W ten sposób wygrały partię 16:8.

Co gorsza, na fali dobrej gry przyjezdne szybko przewagę zbudowały także w drugiej odsłonie. W połowie partii prowadziły już 10:2 i w kolejnych minutach tylko powiększały przewagę. Ostatecznie wygrały 20:6 i pozbawiły Polki szans na ćwierćfinał.

Polska – Chorwacja 0:2 (8:16, 6:20)