ME w softballu: Polki na dwunastym miejscu

Inne
ME w softballu: Polki na dwunastym miejscu
fot. PAP

Polskie softballistki po piątkowej porażce w Ostrawie z Rosją 3:6 zakończyły na 12. miejscu udział w mistrzostwach Europy. Mecze decydujące o medalach zostaną rozegrane w sobotę.

Podopieczne amerykańskiego trenera Dave’a Majeskiego w pierwszej fazie grupowej przegrały z Irlandią 0:8, broniącą tytułu Holandią 0:10 i Rosją 1:2, pokonały Danię 7:0 i Węgry 14:0, co dało im czwarte miejsce.

 

W drugiej rundzie Polki przegrały z Niemkami 3:6, pokonały Austrię 9:4 i Szwecję 2:0, zajmując drugie miejsce w grupie. W meczu o 11. miejsce przegrały z Rosjankami 3:6.

 

Mistrzostwa Europy są rozgrywane w Rybniku, Żorach oraz w Czechach - w Ostrawie i miejscowości Frydek Mistek. Uczestniczą w nich 23 zespoły.

 

Sześć najlepszych uzyska prawo występu w przedolimpijskim turnieju kwalifikacyjnym Tokio 2020 (Utrecht, Holandia – 23-28 lipca 2019), w którym zmierzy się z dwoma najlepszymi drużynami Afryki o jedyny "bilet" na igrzyska.

 

Mecze decydujące o medalach zostaną rozegrane w Ostrawie w sobotę.

 

W turnieju olimpijskim wystąpi sześć ekip. Japonia, jako gospodarz, ma udział zagwarantowany, podobnie jak reprezentantki USA, które wywalczyły tytuł mistrzyń świata.

 

Pozostałe miejsca w turnieju Tokio 2020 zajmą dwa zespoły ze wspólnych kwalifikacji dla obu Ameryk oraz po jednej drużynie z regionu Azji i Oceanii, a także Europy i Afryki.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze