Uniwersjada: Polska - Brazylia. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Polscy siatkarze rozpoczynają rywalizację na 30. Letniej Uniwersjadzie w Neapolu. Pierwszym rywalem biało-czerwonych będzie reprezentacja Brazylii. Relacja na żywo z meczu Polska - Brazylia na Polsatsport.pl od godziny 17.30.

Reprezentacja Polski siatkarzy po sześciu latach wraca na uniwersjadowe parkiety. Poprzedni występ – w 2013 roku w Kazaniu – przyniósł biało-czerwonym srebrny medal. Był to czwarty krążek w historii wywalczony przez polskich siatkarzy na tej imprezie. We wcześniejszych startach sięgali po złoto (Sheffield 1991), srebro (Turyn 1959) oraz brąz (Turyn 1959).
 
Siatkarze, których w Neapolu poprowadzi Paweł Woicki, wspierany przez Daniela Plińskiego, mają ambicję powiększenia tego dorobku. 
 
Zabawa w wiosce będzie dopiero, jeśli wykonamy swoje minimum, które sobie założyliśmy. Myśleliśmy o medalu. Oczywiście wszyscy mówią tutaj o naszym złocie - fajnie by było, ale reprezentacje, które tutaj przyjechały są naprawdę mocnym składem, jak chociażby Rosja czy Włochy. Trochę się więc wstrzymajmy, ale nie ukrywamy, że do Neapolu przyjechaliśmy po medal – przyznał środkowy Jan Nowakowski.  
 
Polacy trafili do grupy C, w której będą rywalizować z Brazylią, Francją, Iranem i Kanadą. Na początek zmierzą się z reprezentacją Canarinhos. Przygotowując się do turnieju, podopieczni trenera Woickiego rozegrali w hali w Ariano Irpino towarzyski mecz z Czechami, który przegrali 2:3. We wtorek do drużyny dołączyli libero Jędrzej Gruszczyński oraz atakujący Bartosz Filipiak. 
 
Relacja na żywo z meczu Polska – Brazylia na Polsatsport.pl w czwartek 5 lipca od godziny 17.30.
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze