Podopieczni Pawła Woickiego nie ukrywali przed wylotem na Półwysep Apeniński, że interesuje ich medal. Na poprzedniej Uniwersjadzie nasi siatkarze wywalczyli srebro. Wówczas w drodze na podium zmagań pokonali m.in. Brazylijczyków 3:0.

 

Polacy trafili do grupy C, w której oprócz Brazylii, znajdują się także zespoły Francji, Iranu oraz Kanady. Do fazy ćwierćfinałowej awansują dwie najlepsze ekipy. Jako pierwsi na drodze Biało-Czerwonych stanęli Brazylijczycy. Zanosiło się na bardzo zacięty mecz, lecz rzeczywistość okazała się zupełnie inna.

 

Ekipa Woickiego w której znajdują się m.in. Jędrzej Gruszczyński, Łukasz Kozub, Mateusz Masłowski, Bartłomiej Lemański, Bartosz Filipiak oraz Jan Nowakowski, zaimponowała w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W statystykach ataku, bloku oraz asów serwisowych przewaga była po naszej stronie. Wydaje się jednak, że decydującym aspektem była większa liczba błędów popełnianych przez Canarinhos. Polski zespół pozwalał rywalom na pomyłki.

 

O ile pierwszy i trzeci set był pod znakiem walki do samego końca, to druga odsłona była prawdziwym pokazem siły Polaków, którzy wygrali 25:11! Polacy w jednym ustawieniu zdobyli siedem oczek z rzędu.

 

Przekonujące zwycięstwo z Brazylią na inaugurację Uniwersjady w Neapolu może jedynie podziałać mobilizująco na naszych siatkarzy, którzy w sobotę zmierzą się z Iranem.

 

 

Brazylia Uniw. - Polska Uniw. 0:3 (22:25,11:25,23:25)

 


Brazylia Uniw.: Cristiano Torelli, Anderson Grossi, Victor Alcantara, Mota Luan Silva, Natan Pablo Ventura, Mora Renan Michelucci, Matheus Santos (libero) oraz Cristian Santos, Edgar Vitoria, Raphael Marcarini, Dario Pereira

 

Polska Uniw.: Jan Nowakowski, Łukasz Kozub, Bartłomiej Lemański, Bartosz Filipiak, Kamil Semeniuk, Paweł Halaba, Mateusz Masłowski (libero)

 

WYNIKI I TABELE UNIWERSJADY SIATKARZY