Wimbledon: Ten punkt miał wszystko! Niesamowita wymiana z udziałem Murraya

Andy Murray swój powrót na korty okrasił zwycięstwem w pierwszej rundzie turnieju debla na Wimbledonie w parze z Pierrem Hugues-Herbertem. Szkocko-francuska para pokonała 3:1 Mariusa Copila i Ugo Humberta, a w spotkaniu nie brakowało efektownych wymian.

Jedna z nich miała miejsce w drugim secie przy serwisie Herberta. Szkot i Francuz mieli przewagę przy siatce, ale bardzo długo nie potrafili postawić kropki nad i. Nawet smecze nie były straszne ich rywalom, ale przy ostatnim z nich Copil i Humbert musieli uznać wyższość Murraya. Szkot trafił przeciwnika piłką... w bark, co skutkowało punktem dla szkocko-francuskiej pary. Brawa za akcję, w której było dosłownie wszystko, dostali jednak wszyscy czterej zawodnicy.

Ostatecznie Murray i Hugues-Herbert wygrali 3:1 w setach i zameldowali się w drugiej rundzie. Tam zmierzą się z rozstawionymi z szóstką Nikolą Mekticiem i Franco Skugorem. W razie awansu do kolejnej rundy Murraya może czekać bój... z bratem, który w Londynie gra w parze z Nealem Skupskim.

Niesamowita wymiana w załączonym materiale wideo.