Copa America: Argentyna z brązowym medalem. Czerwona kartka Messiego!

Nie brakowało emocji podczas meczu o trzecie miejsce tegorocznego turnieju Copa America. Ostatecznie po brązowy medal sięgnęła Argentyna, która ograła Chile 2:1. Bramki dla "Albicelestes" strzelili Sergio Aguero i Paulo Dybala, a dla Chile trafił Arturo Vidal. W pierwszej połowie z boiska wyleciał Lionel Messi, który zobaczył czerwoną kartkę.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Argentyńczycy. Już w 12. minucie wynik otworzył Aguero. Napastnik Manchesteru City wykorzystał przytomne podanie Messiego z głębi pola i spokojnie wykorzystał sytuację sam na sam. Chwilę później kontuzji nabawił się Alexis Sanchez i już po kwadransie musiał opuścić boisko.

Dziesięć minut później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Dybala. Zawodnik Juventusu idealnie opanował podanie od kolegi i pokonał Gabriela Ariasa. Jak się jednak okazało, to nie był koniec emocji w pierwszych 45 minutach tego meczu.

W 37. minucie doszło bowiem do sporego zamieszania, w wyniku którego z boiska wyleciał Messi i Gary Medel. Piłkarze starli się w narożniku pola karnego i z pozoru niegroźna sytuacja zaowocowała podwójnym wykluczeniem. Jak pokazały powtórki, decyzja sędziego była co najmniej kontrowersyjna, gdyż spokojnie mógł ukarać obu zawodników żółtymi kartkami. Dla Messiego była to druga czerwona kartka w karierze. Pierwszą zobaczył w debiucie w reprezentacji Argentyny, kiedy to wyleciał już po minucie obecności na boisku podczas towarzyskiego spotkania z Węgrami (2:1).

Druga część gry rozpoczęła się od świetnej sytuacji dla Argentyny. Ani Aguero, ani Dybala nie potrafili jednak pokonać golkipera z Chile. W 58. minucie sędzia, po skorzystaniu z systemu VAR, podjął decyzję o podyktowaniu rzutu karnego dla gości. Vidal pewnie wykorzystał jedenastkę i strzelił kontaktowego gola.

W 76. minucie Argentyna miała kapitalną okazję na zamknięcie meczu. Świetnie przedarł się w indywidualnej akcji Angel Di Maria, który za lekko dograł jednak do Aguero i na tablicy wyników wciąż pozostał wynik 2:1. Chwilę później raz jeszcze "Kun" znalazł się w niezłej sytuacji, ale tym razem uderzył niecelnie.

Pod koniec Chilijczycy próbowali doprowadzić do remisu, lecz nie byli w stanie pokonać Franco Armaniego. Ostatecznie "Albicelestes" sięgnęli więc po brązowy medal i mogli świętować zajęcie trzeciego miejsca podczas Copa America 2019!

Argentyna - Chile 2:1 (2:0)

Bramki: Aguero 12, Dybala 22 - Vidal 58 (k)

Argentyna: Franco Armani - Juan Foyth, Nicolas Otamendi, German Pezzella, Nicolas Tagliafico - Leandro Paredes, Giovani Lo Celso (90. Ramiro Funes Mori), Rodrigo De Paul - Sergio Aguero (81. Matias Suarez), Leo Messi, Paulo Dybala (67. Angel Di Maria)

Chile: Gabriel Arias - Gary Medel, Gonzalo Jara (50. Guillermo Maripan), Paulo Cesar Diaz Huincales - Mauricio Isla, Erik Pulgar, Arturo Vidal, Charles Aranguiz (83. Nico Castillo), Jean Beausejour - Alexis Sanchez (17. Junior Fernandes), Eduardo Vargas

Żółte kartki: Pezzella, Paredes, Foyth, Tagliafico - Beausejour, Vidal, Pulgar

Czerwone kartki: Messi - Medel