Lokomotiw Moskwa z superpucharem. Asysta Krychowiaka

Lokomotiw Moskwa sięgnął po Superpuchar Rosji, pokonując 3:2 Zenit Petersburg. Całe spotkanie w barwach triumfatorów spotkania rozegrali reprezentanci Polski Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus.

Mecz lepiej rozpoczęli piłkarze prowadzeni przez Jurija Siomina. Już w 6 minucie prowadzenie dał bowiem Fiodoł Smołow. Tuż przed przerwą Zenit zdołał wyrównać za sprawą Sardara Azmouna.

Irańczyk dał swojej drużynie prowadzenie kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy, kiedy wykorzystał podanie Igora Smolnikowa. W 79 minucie ekipa z Moskwy zdołała doprowadzić do remisu. Krychowiak podał na prawą stronę do Aleksieja Miranczuka, który zszedł na lewą nogę i efektownym strzałem pokonał Andrieja Łuniewa.

Trzy minuty później Rosjanin strzelił gola na 3:2. Miranczuk raz jeszcze uderzył celnie z lewej nogi i Lokomotiw wrócił na prowadzenie. Prowadzenie, którego piłkarze z Moskwy nie oddali do końcowego gwizdka i mogli rozpocząć świętowanie sukcesu.

Zenit Petersburg - Lokomotiw Moskwa 2:3 (1:1)

Bramki: Sardar Azmoun 45, 52 - Fiodor Smołow 6, Aleksiej Miranczuk 79, 82