NBA: Dwa mecze przerwane z powodu trzęsienia ziemi

Z powodu trzęsienia ziemi przerwane zostały dwa mecze rozpoczętego w piątek sezonu koszykarskiej letniej ligi NBA w Stanach Zjednoczonych - poinformowały miejscowe media.

Spotkanie New York Knicks - New Orleans Pelicans przerwane zostało na początku czwartej kwarty przy stanie 80:74 dla "Pelikanów", natomiast po trzech odsłonach zakończył się przedwcześnie mecz Orlando Magic - San Antonio Spurs (75:59).

W ogóle nie doszło zaś do potyczki Phoenix Suns z Denver Nuggets.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie (wg. różnych źródeł od 6,9 do 7,1) nawiedziło w piątek południową Kalifornię. To drugi potężny wstrząs w tym rejonie w ciągu dwóch dni i najsilniejszy od 20 lat. Brak jest doniesień o ofiarach śmiertelnych; w regionie uszkodzone zostały budynki. Epicentrum trzęsienia znajdowało się na pustyni Mojave, 150 km na północ od Los Angeles.

W turnieju w Las Vegas reprezentacja Chin, przeciwnik reprezentacji Polski w zbliżających się mistrzostwach świata, przegrała z Miami Heat 62:103.