Piłkarskie MŚ kobiet: Szwedki z brązowym medalem

Piłkarska reprezentacja Szwecji pokonała w Nicei Anglię 2:1 (2:1) w meczu o trzecie miejsce mistrzostw świata kobiet we Francji. W niedzielę w Lyonie w finale powalczą broniące tytułu Amerykanki i mistrzynie Europy Holenderki.

Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Prowadzenie reprezentacji "Trzech Koron" dała w 11. minucie Kosovare Asllani, która wykorzystała błąd w obronie Alex Greenwood, a powiększyła je technicznym strzałem z bocznej strefy pola karnego Sofia Jakobsson (22.). Stratę w podobny jak Jakobsson sposób zmniejszyła Fran Kirby (31.).

W jednej z ostatnich akcji meczu Angielki były bliskie wyrównania, ale po strzale Lucy Bronze piłkę tuż sprzed linii bramkowej głową wybiła Nilla Fischer.

Na podium mistrzostw świata Szwedki znalazły się po raz czwarty. Brązowe medale wywalczyły także w 1991 i 2011 roku, natomiast w 2003 przegrały w finale z Niemkami. Angielki tylko raz odniosły w mundialu większy sukces - przed czterema laty zajęły trzecie miejsce.

Finałowy mecz drużyn USA i Holandii zaplanowano na godz. 17 w niedzielę.