Uniwersjada: Polska – Francja. Relacja i wynik na żywo

Polscy siatkarze efektownie rozpoczęli zmagania na uniwersjadzie w Neapolu. W pierwszym spotkaniu pewnie pokonali reprezentację Brazylii 3:0. W sobotę czas na drugie starcie, w którym rywalem będą Francuzi. Relacja na żywo z meczu Polska – Francja na Polsatsport.pl od godziny 17.30.

Polacy na inaugurację pewnie ograli Brazylię 3:0 (25:22, 25:11, 25:23). Szczególnie wynik drugiej odsłony robi wrażenie. Dwa pozostałe sety były już dużo bardziej wyrównane.

– To zwycięstwo na pewno bardzo cieszy, bo to był pierwszy mecz turnieju, w którym nigdy nic nie wiadomo. Nie można powiedzieć, że Brazylia to jest słaba drużyna. My zagraliśmy bardzo dobre spotkanie – powiedział libero reprezentacji Polski Mateusz Masłowski.

Swe spotkanie wygrali również siatkarze reprezentacji Francji, którzy pokonali po trwającym 2 godziny i 18 minut starciu Iran 3:2 (25:12, 25:19, 19:25, 25:27, 15:8). Trójkolorowi wygrali dwie pierwsze partie, ale Persowie zdołali wyrównać stan meczu i zwycięzcę wyłonił tie-break. Najlepiej punktował w tym spotkaniu Timothee Carle, który wywalczył 25 oczek.

W drugiej kolejce grupy C dojdzie więc do konfrontacji dwóch niepokonanych drużyn. W innym spotkaniu tej grupy Brazylia zmierzy się z Kanadą.

Relacja na żywo z meczu Polska – Francja na Polsatsport.pl w sobotę 6 lipca od godziny 17.30.