3:0 po raz trzeci! Polscy siatkarze wciąż niepokonani na Uniwersjadzie

Reprezentacja Polski odniosła trzecie zwycięstwo w turnieju siatkarzy na uniwersjadzie w Neapolu. Po pokonaniu Brazylii i Francji, w trzecim meczu imprezy podopieczni trenera Pawła Woickiego pewnie ograli Iran 3:0. Na zakończenie fazy grupowej Polacy zmierzą się we wtorek z Kanadą.

W swym trzecim spotkaniu w ramach uniwersjady Polacy wygrali bez straty seta i przypieczętowali awans do fazy pucharowej. W każdej z trzech odsłon konfrontacji z Iranem inicjatywa należała do podopiecznych trenera Woickiego.

O zwycięstwie w premierowej partii przesądziła seria czterech wygranych piłek w końcówce do stanu 21:15. Rywale nie byli już w stanie odrobić strat i biało-czerwoni wygrali 25:19. W drugim secie było podobnie, z tym, że Irańczycy postraszyli trochę Polaków serią zdobytych punktów (22:19). Biało-czerwoni utrzymali jednak przewagę i wygrali 25:21. Trzeci set także toczył się przy przewadze polskich siatkarzy. W końcówce gra obu ekip mocno falowała. Najpierw Persowie wygrali trzy akcje, odrabiając straty (17:17), potem cztery punkty wywalczyli Polacy (21:17), następnie serią czerech oczek popisali się dla odmiany siatkarze Iranu (21:21), ale do końca meczu punktowali już tylko biało-czerwoni (25:21).

Najwięcej punktów:  Bartosz Filipiak (17), Kamil Semeniuk (11), Paweł Halaba (10) Polska; Kiavash Heidari (11) – Iran.

Dotychczasowe wyniki grupy C: Polska – Brazylia 3:0, Francja – Iran 3:2, Kanada – Brazylia 1:3, Polska – Francja 3:0, Polska – Iran 3:0. Do rozegrania: Francja – Kanada (7 lipca), Brazylia – Francja, Kanada – Iran (8 lipca), Polska – Kanada, Iran – Brazylia (9 lipca). Do ćwierćfinałów awansują dwie najlepsze drużyny.

Polska – Iran 3:0 (25:19, 25:21, 25:21)

Polska: Łukasz Kozub, Kamil Semeniuk, Jan Nowakowski, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Bartłomiej Lemański – Mateusz Masłowski (libero) oraz Patryk Niemiec, Bartłomiej Lipiński, Jędrzej Gruszczyński. Trener: Paweł Woicki.
Iran: Mirbabak Mousavigargari, Sahand Allah Verdian, Kiavash Heidari, Ghasem Karkhaneh, Rahman Taghi Zadeh, Ali Ramezani – Mohammad Daliri (libero) oraz Hamid Hamoodi, Saeid Ranjbarzeidabadi, Shayan Shahsavand, Amirhassan Farhadi, Tayeb Einisamarein. Trener: Ali Pour Aroji.