Nice 1 liga żużlowa: PGG ROW Rybnik - Car Gwarant Start Gniezno. Transmisja w Polsacie Sport

Żużel
Nice 1 liga żużlowa: PGG ROW Rybnik - Car Gwarant Start Gniezno. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Przed nami 12. kolejka Nice 1 ligi żużlowej. W Rybniku dojdzie do ciekawie zapowiadającej się rywalizacji pomiędzy PGG ROW-em i Car Gwarant Startem Gniezno. Będzie to starcie lidera z wiceliderem tabeli, a więc kibice powinni szykować się na wielkie emocje. Transmisja spotkania w Polsacie Sport.

Rybniczanie dowodzeni przez Piotra Żyto plasują się na pierwszej lokacie z dwoma punktami przewagi nad drugim Car Gwarant Startem. Warto jednak podkreślić, że ekipa z Górnego Śląska ma za sobą jeden mecz więcej. Ewentualny triumf gospodarzy mocno przybliży ich do wygrania rundy zasadniczej.

 

W przypadku gnieźnian tylko kataklizm mógłby odebrać im szansę na rywalizację w fazie play-off. Drużyna z pierwszej stolicy kraju w poprzedniej kolejce pokonała u siebie Orła Łódź 47:42. W pierwszym starciu z PGG ROW udało się jej zwyciężyć 50:40. Należy zadać sobie pytanie czy to wystarczy, aby sięgnąć po punkt bonusowy w przypadku porażki? Rybniczanie w tym sezonie świetnie wykorzystują atut własnego toru, a ich zwycięstwo w najniższych rozmiarach miało miejsce 28 kwietnia z Unią Tarnów (43:35). Tamten mecz został jednak zakończony po trzynastu biegach ze względu na silne opady deszczu. W pozostałych konfrontacjach Rekiny pożerały swoich rywali.

 

Wśród gości nie brakuje zawodników, którzy postarają się odeprzeć ataki przeciwnika. Liderami zespołu powinni być wychowankowie w postaci Adriana Gały i Mirosława Jabłońskiego. Duże nadzieje wiązane są także z dyspozycją Juricy Pavlica oraz Andrieja Kudriaszowa. Ten ostatni pojawił się w miejsce Olivera Berntzona. Skład uzupełniają Oskar Fajfer oraz juniorzy.

 

Rybniczanie będą z pewnością chcieli zmazać plamę po nieudanym występie w Tarnowie, gdzie przegrali z Unią 39:51. Ze składu na niedzielny mecz ponownie wyleciał Linus Sundstroem, który w Mościcach zdobył zaledwie punkt. Za Szweda wystąpi utalentowany Daniel Bewley, który ostatni raz przy Gliwickiej 72 zaprezentował się w kwietniowej rywalizacji z... Tarnowem, z którym także zdobył jedno oczko. Menadżer Piotr Żyto chce jednać dać szansę młodemu Brytyjczykowi także w kontekście zbliżającej się wielkimi krokami fazy play-off. Jego partnerem będzie Troy Batchelor. W drugiej parze zobaczymy Mateusza Szczepaniaka z Nickiem Morrisem, natomiast z juniorami wystąpi nie kto inny jak Kacper Woryna.

 

Dla żużlowców PGG ROW to ostatni mecz przed własną publicznością w rundzie zasadniczej. Należy spodziewać się pełnej mobilizacji miejscowych, którzy postarają się wywalczyć komplet punktów. Goście pragnęliby z kolei jak najszybciej wywalczyć awans do czwórki, a jakakolwiek zdobycz w Rybniku przybliży ich do realizacji tego celu. To zwiastuje duże emocje.

 

PGG ROW Rybnik:
9. Troy Batchelor
10. Daniel Bewley
11. Mateusz Szczepaniak
12. Nick Morris
13. Kacper Woryna
14.
15. Robert Chmiel

 

Car Gwarant Start Gniezno:
1. Mirosław Jabłoński
2. Jurica Pavlic
3. Andriej Kudriaszow
4. Oskar Fajfer
5. Adrian Gała
6. Kevin Fajfer
7.

 

Transmisja meczu PGG ROW Rybnik - Car Gwarant Start Gniezno o godz. 14:25 w Polsacie Sport.

Krystian Natoński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze