Obie ekipy w obecnym sezonie zmierzyły się ze sobą w Gnieźnie w trzeciej rundzie Nice 1 Ligi Żużlowej. Niespodziewanie to gospodarze wygrali 50:40 z  popularnymi „Rekinami”. Rewanż przy ulicy Gliwickiej 72 zapowiadał się więc pasjonująco. W końcu doszło do starcia lidera z drugą siłą rozrywek.

 

Mecz rozpoczął się po myśli podopiecznych Piotra Żyto, którzy po pierwszym biegu prowadzili 5:1. Podwójne zwycięstwo dla rybniczan przywiozła para Daniel Bewley i Troy Batchelor. Klub ze Śląska powtórzył ten wyczyn w czwartym biegu i na tablicy świetlnej pojawił się wynik 15:9.

 

Goście nie poddawali się  i w dziesiątym biegu zaczęli odrabiać straty. To wszystko za sprawą Damiana Stalkowskiego, który zaliczył fantastyczny start, wypychając jednocześnie Mateusza Szczepaniaka. Sytuację z znakomity sposób wykorzystał Adrian Gała, który przed kolegą z drużyny pierwszy minął linię mety.

 

Tuż przed biegami nominowanymi sytuacja liderów Nice 1 Ligi Żużlowej nieco się skomplikowała. Druga z rzędu porażka dwoma punktami gwarantowała emocje do 15. biegu. Kibice ostrzyli sobie zęby tym bardziej, bo goście doprowadzili do rezultatu 39:39.

 

O zwycięstwie zdecydował ostatni wyścig. Rybnickie Rekiny lepiej rozegrały wejście w pierwszy łuk. Na dodatek, na drugim Mirosław Jabłoński zaczął mieć problemy z motocyklem i spadł na ostatnią lokatę. Nie pomógł mu również Andriej Kudriaszow, który zakończył niedzielne zawody na trzeciej pozycji. Decydujący bieg padł łupem ulubieńca rybnickiej publiczności Kacpra Woryny, a tuż za nim uplasował się Troy Batchelor.

 

Bohaterowie ostatniego biegu byli również najlepszymi zawodnikami niedzielnych zawodów na Śląsku. Zwycięzca Srebrnego Kasku z 2015 roku na swoim koncie zgromadził 13 punktów, a 31-letni żużlowiec z australijskiego Brisbane 12+2. W drużynie wiceliderów zaplecza Ekstraligi najlepiej zaprezentował się trzykrotny brązowy medalista młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Rosji.

 

PGG ROW Rybnik – Car Gwarant Start Gniezno 47:43

 

PGG ROW Rybnik: Kacper Woryna 13, Troy Batchelor 12, Mateusz Szczepaniak 11, Robert Chmiel 6, Daniel Bewley 5, Nick Morris 0, Przemysław Giera 0.

 

Car Gwarant Start Gniezno: Andriej Kudriaszow 10, Oskar Fajfer 8, Mirosław Jabłoński 7, Adrian Gała 7, Damian Stalkowski 5, Jurica Pavlic 4, Kevin Fajfer 2.

 

Pierwszy mecz: 50:40 dla Car Gwarant Start Gniezno. Punkt bonusowy: Car Gwarant Start Gniezno.