Z Ajaksu Amsterdam do Puszczy Niepołomice. Niespodziewany transfer młodego bramkarza

Piłka nożna
Z Ajaksu Amsterdam do Puszczy Niepołomice. Niespodziewany transfer młodego bramkarza
fot. Cyfrasport

Puszcza Niepołomice ma nowego bramkarza. Jak poinformowała oficjalna strona klubu, dwuletni kontrakt z tą ekipą podpisał Mateusz Górski. 19-latek od 2017 roku występował w młodzieżowych drużynach Ajaksu Amsterdam.

Górski do Ajaksu trafił z FC Wrocław Academy. Nie zdołał jednak zadebiutować w dorosłej ekipie. Teraz będzie miał okazje do rozpoczęcia kariery na seniorskim poziomie w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. Do ekipy z Małopolski przeniósł się na zasadzie wolnego transferu.

Co ciekawe niedawno do Puszczy trafił inny bramkarz z holenderskiego klubu. Szefowie ekipy z Niepołomic wypożyczyli bowiem Karola Niemczyckiego z NAC Breda.

 

Zarówno Górski, jak i Niemczycki będą próbowali zastąpić w tym zespole Miłosza Mleczko, który był podstawowym bramkarzem Puszczy w poprzednim sezonie. 20-latek wrócił jednak do Lecha Poznań, z którego był wypożyczony.


Pierwsze ligowe spotkanie nowego sezonu zawodnicy prowadzeni przez Tomasza Tułacza rozegrają 27 lipca. Ich przeciwnikiem będzie wówczas GKS Jastrzębie.

 

TABELA I WYNIKI FORTUNA 1 LIGI

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie