Rosyjska łyżwiarka figurowa zakończyła karierę

Zimowe
Rosyjska łyżwiarka figurowa zakończyła karierę
fot. PAP

Jekaterina Bobrowa - drużynowa mistrzyni olimpijska z Soczi i wicemistrzyni z Pjongczangu w łyżwiarstwie figurowym - zakończyła karierę w wieku 29 lat. W kwietniu urodziła dziecko. W 2016 roku w jej organizmie wykryto meldonium.

Bobrowa to sześciokrotna medalistka mistrzostw Europy w tańcach, w parze z Dmitrijem Sołowiewem. W rywalizacji drużynowej zdobyła złoty medal w Soczi oraz srebrny w Pjongczangu, ale nie startowała od ubiegłorocznych igrzysk w Korei. W kwietniu urodziła pierwsze dziecko.

 

"Przechodzę na emeryturę bez żalu i ze szczęściem w sercu" - napisała na Instagramie Bobrowa. Dodała, że wraz z Sołowiewem planuje występy pokazowe. Jej mężem jest startujących w barwach Rosji Ukrainiec Andriej Dieputat, który rywalizuje w parach sportowych.

 

W marcu 2016 roku Bobrowa przyznała, że miała pozytywny wynik kontroli antydopingowej i w związku z tym nie wystąpi w mistrzostwach świata w Bostonie. W organizmie zawodniczki wykryto meldonium, specyfik pomagający w powrocie do zdrowia i mający działanie antystresowe. Jej zawieszenie zostało zniesione na mocy amnestii obejmującej sportowców, którzy zażywali meldonium zanim znalazło się na liście zabronionych środków (przed 1 stycznia 2016).

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie