Nowy nabytek Legii Warszawa: Chcę pomóc klubowi odzyskać tytuł

Piłka nożna

- Pierwsze wrażenie na temat klubu jest bardzo dobre. Piłkarze są bardzo koleżeńscy. Chcę im pomóc przywrócić tytuł mistrzowski do Warszawy oraz zagrać w europejskich pucharach. Legię stać na udział w Lidze Europy - powiedział Valerian Gvilia, nowy piłkarz Legii Warszawa.

Gvilia ostatnie półrocze spędził w Górniku Zabrze. Zaprezentował się na tyle dobrze, że zwrócił na siebie uwagę "Wojskowych". W czerwcu Legia podpisała z gruzińskim pomocnikiem dwuletni kontrakt. Zdaniem ekspertów jego przyjście będzie sporym wzmocnieniem warszawskiego klubu.

- Bardzo podoba mi się w Warszawie i ciesze się, że mogę tutaj żyć. Pierwsze wrażenie na temat klubu jest bardzo dobre. Piłkarze są bardzo koleżeńscy. Chcę im pomóc przywrócić tytuł mistrzowski do Warszawy oraz zagrać w europejskich pucharach. Legię stać na udział w Lidze Europy. Dlatego na tej płaszczyźnie również chciałbym zagrać w nadchodzącym sezonie - powiedział.

25-letni piłkarz zdążył się już zapoznać z ekstraklasową rzeczywistością. Przyznał, że zarówno Górnik, jak i Legia to duże kluby, które na przestrzeni lat budowały swoją reputację.

- Górnik to klub z dużą historią. Podobnie jak Legia. Jednak mój obecny zespół jest także znany w Europie. W przeszłości grałem w Szwajcarii i mogę szczerze powiedzieć, że w Polsce rywalizacja stoi na dobrym poziomie - dodał.

Gvilia może z marszu wskoczyć do pierwszej jedenastki "Wojskowych". Biorąc pod uwagę słabe występy Legii w końcówce sezonu, to właśnie nowi piłkarze mogą tchnąć w zespół nowego ducha i poprowadzić go do sukcesów.

- Musimy o tym zapomnieć i skupić się na nadchodzącym rozgrywkach. Poprzedni sezon jest dla nas motywacją. Chcemy wygrywać w każdym spotkaniu. Tylko w ten sposób wygramy ligę oraz dostaniemy się do Ligi Europy. Na boisku musimy być cierpliwi i odważni, walcząc o każdy metr murawy. Grając na maksimum swoich możliwości, wyniki same przyjdą - zapewnia.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie