Liga Europy: Zwycięstwa faworytów w 1. rundzie eliminacji. Gol byłego piłkarza Pogoni Szczecin

Adam Gyurcso (tutaj jeszcze w barwach Pogoni Szczecin) strzelił gola dla Hajduka Split.

Rangers FC, Hajduk Split i CSKA Sofia pewnie wygrały swoje pierwsze mecze 1. rundy eliminacji Ligi Europy. Gola dla ekipy z Chorwacji strzelił były piłkarz Pogoni Szczecin, Adam Gyurcso.

Rangers w pierwszej rundzie wylosowali trzecią drużynę poprzedniego sezonu ligi gibraltarskiej. W fazie preeliminacyjnej St Josephs pokonali w dwumeczu zespół ze stolicy Kosowa. Ze Szkotami ich szanse były niemal zerowe.

Ku zaskoczeniu wszystkich w pierwszej połowie nie oglądaliśmy goli. Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Gospodarze wyraźnie opadli z sił, a Rangers mogli spokojnie powiększać przewagę. Szkoci strzelili cztery gole w niespełna pół godziny i spokojnie mogą czekać na rewanż w Glasgow.

St Josephs - Rangers 0:4 (0:0)
Bramki: Ryan Jack 50, Sheyi Ojo 56, Connor Goldson 68, Alfredo Morelos 77

Trudniejsze warunki postawili Hajdukowi Split piłkarze maltańskiej Gziry. Chorwaci wyszli na prowadzenie w 44. minucie. Adam Gyurcso, były zawodnik m.in. Pogoni Szczecin podszedł do rzutu karnego, trafił w słupek, ale piłka szczęśliwie wróciła do niego i mieliśmy 1:0. W drugiej połowie Hajduk nie forsował tempa. Drugiego gola piłkarze z Bałkanów strzelili dopiero w szóstej minucie doliczonego czasu gry.

Gzira - Hajduk Split 0:2 (0:1)
Bramki: Adam Gyurcso 44, Ivan Dolcek 90+6

Ostatnie środowe spotkani miało miejsce w Sofii. CSKA, która w dużej mierze złożona jest z piłkarzy z Brazylii i Portugalii wygrała pewnie 4:0 z czarnogórskim Titogradem. Wydaje się, że sprawa dwumeczu jest już rozstrzygnięta.

CSKA Sofia - Titograd 4:0 (1:0)
Bramki: Evandro 40, Tiago Rodrigues 53, Geferson 55, Kristian Milanow 73

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.