Według dziennikarzy Lukaku usłyszał od trenera Ole Gunnara Solskjaera, że ten nie będzie robił problemów w sprawie tego transferu. Piłkarz liczy więc na to, że kluby szybko osiągną porozumienie i jego przeprowadzka do Mediolanu będzie możliwa jeszcze przed startem International Champions Cup. Podczas tego turnieju Manchester United zagra z Interem już 20 lipca, Belg chciałby wystąpić w tym meczu już w barwach włoskiej drużyny. Inter musi jednak zaoferować minimum 75 milionów funtów, za taką bowiem kwotę działacze "Czerwonych Diabłów" są skłonni oddać Lukaku.

 

Według informacji "The Mirror" oferta ma wpłynąć do angielskiego klubu w przyszłym tygodniu. Możliwe jest więc, że 20 lipca Belg zagra na Stadionie Narodowym w Singapurze przeciwko swojej obecnej drużynie. Na razie trenuje jednak z Manchesterem United, który rozpoczął zgrupowanie w australijskim Perth. Podobnie jak Paul Pogba, którego przyszłość na Old Trafford również stoi pod znakiem zapytania. Francuzem interesują się bowiem Juventus i Real Madryt. Zdjęcia z pierwszego treningu Manchester zamieścił na swoim profilu na Twitterze. 

Pierwsze zajęcia w Australii odbyły się we wtorek, dzień wcześniej, po długiej podróży, piłkarze Solskjaera tylko spacerowali. W najbliższą sobotę Manchester United rozegra pierwszy sparing w Perth. Rywalem będzie miejscowa drużyna Glory.