ME w siatkówce plażowej: Polskie pary poznały grupowych rywali

Siatkówka
ME w siatkówce plażowej: Polskie pary poznały grupowych rywali
fot. PAP

Trzy polskie pary poznały grupowych rywali w tegorocznych mistrzostwach Europy w Moskwie. Losowanie pierwszej fazy imprezy, która odbywać się będzie w dniach 5 - 11 sierpnia, miało miejsce we wtorek w stolicy Rosji.

Zajmujący trzecie miejsce w światowym rankingu Grzegorz Fijałek i Michał Bryl trafili do gr. D, w której zmierzą się z: reprezentantami gospodarzy Nikitą Liaminem i Tarasem Myskiwem, Włochami Tiziano Andreattą i Andreą Abbiatim oraz Turkami Muratem Giginoglu i Volkanem Goegtepe.

 

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wystąpią w gr G, a w niej rozegrają mecze z: Czechami Ondrejem Perusicem i Davidem Schweinerem, Austriakami Martinem Ermacorą i Moritzem Pristauzem oraz Estończykami Kusti Nolvakiem i Martem Tiisaarem.

 

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek - jedyne reprezentantki kraju w kobiecej rywalizacji - zagrają w gr. D razem z: Rosjankami Jekateriną Birłową i Jewgienią Ukołową, Szwajcarkami Laurą Caluori i Dunją Gerson oraz Łotyszkami Tiną Graudiną i Anastasiją Kravcenoką. Tym ostatnim będą miały szanse się zrewanżować za porażkę w fazie grupowej rozgrywanych na przełomie czerwca i lipca mistrzostw świata. Biało-czerwone przegrały wówczas 0:2.

 

Duety, które zajmą w Moskwie pierwsze miejsce w każdej z ośmiu grup, awansują bezpośrednio do 1/8 finału. Pary z miejsc 2-3 trafią zaś do barażów, w których będą walczyć o przepustkę do czołowej "16". Finał u kobiet zaplanowano na 10 sierpnia, a u mężczyzn dzień później.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze