Mityng w Lucernie: Dobry bieg Jóźwik na 800 m

Inne
Mityng w Lucernie: Dobry bieg Jóźwik na 800 m
fot. Cyfrasport

Joanna Jóźwik przebiegła 800 m w czasie 2.02,60 i zajęła szóste miejsce w lekkoatletycznym mityngu w Lucernie. Finalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro tak dobrego wyniku nie miała od 2017 roku. We wtorek w Szwajcarii triumfowała Sarah McDonald – 2.00,84.

Jóźwik wraca do rywalizacji po ponadrocznej przerwie spowodowanej poważną kontuzją biodra. W tym czasie wiele zmieniło się w jej życiu. Ma nowego trenera, inny klub i sposób przygotowania. Ten sezon ma być dla niej przygotowaniem do przyszłorocznych igrzysk, ale zawodniczka AZS AWF Katowice czuje się na tyle dobrze, że marzy o minimum na mistrzostwa świata w Dausze.

 

We wtorek wyraźnie brakowało jej siły na końcowych metrach. Wcześniej właśnie to był jej atut. Jeszcze na 100 m do mety biegła w czołowej trójce, ale później rywalki ją wyprzedziły.

 

W Lucernie w rzucie oszczepem startowała także Maria Andrejczyk, która jest w bardzo podobnej sytuacji do Jóźwik. Również wraca do rywalizacji po poważnym urazie – operacji barku. We wtorek zajęła ósmą lokatę wynikiem 54,76.

 

Wygrała Australijka Kelsey-Lee Barber – 67,70. To drugi najlepszy tegoroczny wynik na świecie. 

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie