Puchar Narodów Afryki: Tunezja ostatnim ćwierćfinalistą

Tunezja pokonała w rzutach karnych Ghanę 5-4 i uzupełniła stawkę ćwierćfinalistów rozgrywanego w Egipcie piłkarskiego Pucharu Narodów Afryki. Po dogrywce był remis 1:1.

Na stadionie w Ismailii Tunezyjczycy mogli wywalczyć awans bez dodatkowych 30 minut i karnych. W 73. minucie objęli prowadzenie po precyzyjnym strzale Tahy Khenissiego. W 90. minucie opuścił on boisko, a zastąpił go Rami Bedoui, który dwie minuty później zdobył... samobójczą bramkę.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W konkursie karnych piłkarze Tunezji byli bezbłędni, zwyciężając 5-4. Z 11 metrów pomylił się w trzeciej serii napastnik Leeds United Caleb Ekuban. W poniedziałek awans wywalczyło także Wybrzeże Kości Słoniowej, pokonując w Suezie Mali 1:0.

W ćwierćfinale rywalem "Słoni" będzie Algieria, Tunezja zagra z Madagaskarem, Benin z Senegalem, a Nigeria z RPA. Mecze tej fazy odbędą się w środę i czwartek. Finał zaplanowano na 19 lipca.

Wyniki meczów 1/8 finału:

poniedziałek, 8 lipca
  Mali - Wybrzeże Kości Słoniowej 0:1 (0:0)
  Bramka: Wilfried Zaha (76).

Ghana - Tunezja         1:1 po dogr. (1:1, 0:0), karne 5-4
  Bramki: dla Ghany - Rami Bedoui (90+2-samob.); dla Tunezji - Taha Khenissi (73).