Śląsk Wrocław lepszy od Zorii Ługańsk w sparingu

Piłka nożna
Śląsk Wrocław lepszy od Zorii Ługańsk w sparingu
fot. PAP

W ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Słowenii występujący w piłkarskiej ekstraklasie Śląsk Wrocław pokonał Zorię Ługańsk z Ukrainy 2:1 (1:1). Gole dla polskiego zespołu strzelili Robert Pich (42) i Mateusz Cholewiak (79).

Dla Śląska był to trzeci sparing rozegrany podczas zgrupowania w Słowenii i trzecia wygrana. Wcześniej wrocławianie pokonali 2:1 Hajduk Split i 2:0 Slovan Belupo (oba zespoły z Chorwacji).

 

W spotkaniu z Zorią zabrakło Krzysztofa Mączyńskiego i Mateusza Radeckiego, którzy wrócili do Polski ze względu na problemy zdrowotne. Uraz pierwszego nie ukazał się poważny i niebawem ma wznowić treningi. Bardziej skomplikowana jest sytuacja z Radeckim, który odczuwa ból operowanego kilka miesięcy temu kolana. Zawodnik musi przejść kolejne badania i niewykluczone, że czeka go kolejny zabieg.

 

We wtorek zespół ze stolicy Dolnego Śląska uda się w drogę powrotną do Polski. Ostatnim sprawdzianem przed startem ligi będzie mecz z Wartą Poznań (14 lipca). Sześć dni później podopieczni czeskiego trenera Vitezslava Lavicki zagrają pierwszy mecz o punkty z Wisłą Kraków na wyjeździe.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze