Uniwersjada: Brązowy medal Adamkiewicz w taekwondo

Sporty walki

Patrycja Adamkiewicz zdobyła brązowy medal Uniwersjady w taekwondo w kat. 57 kg. Biało-Czerwoni wywalczyli dotychczas w Neapolu sześć krążków - dwa złote i cztery brązowe.

- Dwa lata temu na uniwersjadzie w Tajwanie przegrałam medal jednym punktem. Cieszę się, że teraz się udało. To dla mnie duży sukces. Najtrudniejsza była walka o medal z Meksykanką. Przegrywałam 0:4, ale potem udało mi się to odrobić. Z tej walki jestem najbardziej zadowolona. Zastosowałam kilka technik, nad którymi obecnie pracuję – powiedziała Adamkiewicz, która wystąpi jeszcze w sobotę w turnieju drużynowym.

 

W poprzednich dniach złote medale zdobyli Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą oraz Aneta Stankiewicz, Katarzyna Komorowska i Natalia Kochańska w strzeleckiej konkurencji karabin pneumatyczny 10 m, a po brąz sięgnęli: pływak Filip Zaborowski na 800 m stylem dowolnym, szpadzistki Anna Mroszczak, Jagoda Zagała, Martyna Swatowska i Kamila Pytka w turnieju drużynowym oraz indywidualnie szpadzista Wojciech Kolańczyk.

 

W trwającej od 3 lipca w Neapolu Uniwersjadzie wystąpi łącznie 112 reprezentantów Polski, 52 kobiety i 60 mężczyzn. Ceremonię zakończenia zaplanowano na 14 lipca. 

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze