Uniwersjada: Polska - Kanada. Relacja i wynik na żywo

Czas na ostatni akord reprezentacji Polski, jeśli chodzi o fazę grupową XXX Letniej Uniwersjady. Po trzech zwycięstwach z rzędu bez straty seta, Biało-Czerwoni zmierzą się z inną drużyną legitymującą się tymi samymi barwami. Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Kanada na Polsatsport.pl.

Jak na razie podopieczni Pawła Woickiego spisują się w Neapolu perfekcyjnie. Po pokonaniu 3:0 Brazylii i Francji ich łupem, również bez straty seta, padli Irańczycy. Polacy zapewnili sobie tym samym awans do fazy pucharowej, jednak zanim wezmą w niej udział, warto byłoby zakończyć zmagania grupowe w jak najlepszym stylu.

- Gra prowadzonej przeze mnie drużyny bardzo mnie cieszy. Zawodnicy prezentują niesamowicie dojrzałą siatkówkę i spełniają moje wszelkie oczekiwania - mówił po meczu z "Persami" Woicki, będący na co dzień asystentem prowadzącego seniorską reprezentację Polski Vitala Heynena.

Na przysłowiowy deser czeka na nich drużyna Kanady, która mówiąc delikatnie nie prezentuje się we Włoszech najlepiej. Ostatni grupowi przeciwnicy Biało-Czerwonych rozpoczęli zmagania na Uniwersjadzie od porażki 1:3 z Brazylią, później w takim samym stosunku setów ulegli Francuzom, a w trzeciej próbie przełamali się z Irańczykami (3:2).

Wiadomo już, że Polacy bez względu na wynik ostatniego spotkania awansują z pierwszego miejsca, a drugą lokatę w grupie C zajmą Francuzi. Dobrzy byłoby jednak utrzymać świetną serię, by z jeszcze większą pewnością siebie przystąpić do zmagań w fazie pucharowej.

Dotychczasowe wyniki grupy C: Polska – Brazylia 3:0, Francja – Iran 3:2, Kanada – Brazylia 1:3, Polska – Francja 3:0, Polska – Iran 3:0, Francja – Kanada 3:1, Brazylia – Francja 1:3, Kanada – Iran 3:2, Polska – Kanada (9 lipca, godz. 17.30), Iran – Brazylia (9 lipca, godz. 20.00). Do ćwierćfinałów awansują dwie najlepsze drużyny.

Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Kanada od godziny 17.30 na Polsatsport.pl.