Na otwarcie triumfatorzy sprzed dwóch lat wygrali z Japończykiem Benem McLachlanem i Niemcem Janem-Lennardem Struffem. W następnej rundzie okazali się lepsi od Australijczyków Matta Reida i Aleksa De Minaura. O najlepszą "ósemkę" zmierzyli się z Rogerem-Vasselinem i Nicolasem Mahutem.

 

Poniedziałkowe spotkanie, którego stawką był awans do ćwierćfinału Wimbledonu, trwało aż trzy godziny i dwadzieścia minut. Kubot i Melo mogli zakończyć rywalizację w tie-breaku drugiej partii, ale nie wykorzystali piłki setowej. Na szczęście w kolejnych odsłonach ten błąd duetowi polsko-brazylijskiemu już się nie przydarzył i to oni kosztem Marcelo Demolinera oraz Divija Sharana zameldowali się w najlepszej ósemce londyńskiego turnieju.

 

O awans do półfinału Kubot i Melo zagrają z rozstawionymi z numerem 11 Mahutem oraz Rogerem-Vasselinem. Francuzi w tegorocznym Wimbledonie pokonali już utytułowanych bliźniaków Mike'a i Boba Bryananów.

 

Transmisja meczu Łukasz Kubot/Marcelo Melo - Nicolas Mahut/Edouard Roger-Vasselin od godziny 17:00 (zgodnie z planem; czas rozpoczęcia uzależniony od inny spotkań) w Polsacie Sport!