Bernal ósma w trapie na mistrzostwach świata juniorów

Sandra Bernal (Śląsk Wrocław) spisała się najlepiej z reprezentantów Polski w zakończonych w środę we włoskim Lonato strzeleckich mistrzostwach świata. W trapie juniorek zajęła ósme miejsce.

Zabrakło jej tylko punktu, aby awansować do finału z udziałem sześciu najlepszych.

W finale Bułgarka Selin Ali i Rosjanka Tatiana Saranska wyrównały rekord świata juniorek - 41 pkt. W pojedynku o złoto lepsza była Bułgarka. Startowało 30 zawodniczek.

W trapie (mikst) Bernal i Jakub Trzebiński (Zawisza Bydgoszcz) sklasyfikowani zostali na 44. miejscu.

W trapie seniorów Trzebiński był 51. w stawce 157 zawodników, a Piotr Kowalczyk (Bock Rawicz) 121.

W konkurencji drużynowej skeet seniorek Agnieszka Sieracka (Śląsk Wrocław), Aleksandra Jarmolińska (Legia Warszawa) i Natalia Szamrej (Diana Poznań) zgromadziły 320 pkt i uplasowały się na 12. miejscu. Złoty medal drużynowo przypadł USA - 356 pkt (rekord świata) przed Włochami 355 i Chinami 348.

Indywidualnie triumfowała Włoszka Diana Bacosi wyrównując rekord Europy (58 pkt). Jarmolińska była 39., Sieracka 49., a Szamrej 56. Startowało 61 zawodniczek.

W skeecie seniorów zwyciężył Tomas Nydrle (Czechy) wyrównując rekord świata 60 pkt. Jakub Werys (Zawisza Bydgoszcz) zajął w stawce 130 startujących 44. miejsce.

Kacper Baksalary (Bock Rawicz) uplasował się w skeecie juniorów na 14. miejscu, a do finału zabrakło mu jednego punktu.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zajęły Włochy (sześć złotych, sześć srebrnych i trzy brązowe) przed USA (5-3-2), Czechami (3-0-1), Rosją (1-5-1), Chinami (1-2-4) i W.Brytanią (1-0-3). Na podium w 21 konkurencjach mistrzostw stanęli reprezentanci 17 krajów.