Heynen od dawna podkreślał, że priorytetem jest turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 9-11 sierpnia. To tam zobaczymy trzon kadry, na czele z Michałem Kubiakiem, Fabianem Drzyzgą czy Pawłem Zatorskim, jak również Wilfredo Leona, który pod koniec lipca powinien zadebiutować w reprezentacji Polski. Podczas Final Six szansę, by zdobyć bezcenne doświadczenia dostaną między innymi Tomasz Fornal, Piotr Łukasik, Bartłomiej Bołądź czy Norbert Huber. Brazylijczycy podeszli do turnieju w Chicago inaczej i wystawili najsilniejszy skład.

 

- Chcemy zostawić tam kawał zdrowia i serducha. Wtedy zobaczymy do czego nas to doprowadzi po tych dwóch meczach. Szansa na pewno jest, bo na etapie eliminacyjnym pokazaliśmy, że dla nas bez znacznie jest jakim składem gramy, bo i tak jesteśmy mocni i silni. Zawsze walczymy do samego końca i to przede wszystkim nas charakteryzuje - powiedział Karol Kłos, który będzie jednym z liderów Biało-Czerwonych.

 

Polacy grali z Brazylią już podczas pierwszego w tym sezonie turnieju Ligi Narodów, który odbył się w Katowicach. Drugiego czerwca goście wygrali 3:1.

 

Relacja na żywo z meczu Polska - Brazylia na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 23:30.