Giro d'Italia: Niewiadoma szósta w jeździe na czas

Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zajęła szóste miejsce w jeździe indywidualnej na czas i po sześciu etapach kolarskiego Giro d'Italia (Giro Rosa) utrzymała drugą lokatę. Na prowadzeniu umocniła się Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott).

Holenderka, dwukrotna mistrzyni świata w tej konkurencji, najszybciej pokonała prowadzącą lekko pod górę trasę z Chiuro do Teglio (12,1 km), wyprzedzając o 52 sekundy swoją rodaczkę Annę van der Breggen (Boels-Dolmans) oraz o 1.48 Włoszkę Elisę Longo Borghini (Trek-Segafredo). Strata Niewiadomej wyniosła 2.00.

Inne Polki zajęły dalsze lokaty: 50. była Marta Lach (CCC-Liv - strata 4.38), 107. Anna Plichta (Trek-Segafredo - 7.13) oraz 122. Małgorzata Jasińska (Movistar - 8.03).

W klasyfikacji generalnej van Vleuten wyprzedza już o 4.17 dwie zawodniczki - Niewiadomą i van der Breggen, które między sobą powinny walczyć o drugą lokatę. Zajmująca czwarte miejsce Holenderka Lucinda Brand (Sunweb) traci do nich równo minutę.

Miejsca pozostałych Polek: 45. Lach - strata 25.18, 51. Jasińska - 30.00 oraz 108. Plichta - 55.32.

Dziesięcioetapowy wyścig najwyższej kategorii World Tour zakończy się 14 lipca w Udine.