Kobiecy mundial lepszym interesem niż męski?

Piłka nożna
Kobiecy mundial lepszym interesem niż męski?
fot. PAP

Kanał szwedzkiej telewizji TV4 obliczył, że piłkarskie mistrzostwa świata kobiet, w których Szwecja zdobyła brązowy medal, były bardziej dochodowe niż ubiegłoroczny męski mundial w Rosji.

Komercyjny nadawca wytłumaczył, że w najbardziej optymistycznych wyliczeniach nie spodziewał się aż tak wielkiego zainteresowania, a prawa do transmisji kupował w okresie, kiedy uczestnictwo Szwedek nie było jeszcze pewne, ale kiedy już grały, oglądalność przeszła wszelkie oczekiwania.

 

- Półfinał Szwecja - Holandia oglądało 2,5 miliona widzów, a mecz z Anglią o brązowy medal i ćwierćfinał z Niemkami po 1,6 miliona. Pozostałe mecze miały oglądalność średnio milion, co jak na kraj liczący 10 milinów mieszkańców jest bardzo dobrym wynikiem - powiedział dyrektor sportowy stacji Erik Westberg.

 

Dodał, że po eliminacjach i awansie Szwedek do MŚ, reklamy wykupiło ponad 20 szwedzkich firm. - Podczas ostatniego kobiecego mundialu mieliśmy zaledwie 3-4 i to nieregularnych klientów. Tym razem sponsorzy wykupili czas na całe kampanie nie tylko podczas meczów, lecz codziennie”- podkreślił.

 

Westberg wynik finansowy TV4 określił jako „jack pot”, czyli główną wygraną na loterii. Stało się tak nie tylko z powodu oglądalności i wpływów reklamowych, lecz dzięki znacznie niższym kosztom praw do transmisji niż na mundialu męskim.

 

- Męskie MŚ są bardzo drogim przedsięwzięciem i trudno na nich zarobić. Znacznie tańsze kobiece natomiast są bardzo dobrym interesem. Teraz odnotowują rekordową oglądalność na całym świecie i można sądzić, że ceny transmisji na następne MŚ będą znacznie wyższe - prognozuje Westberg.

mt, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze