Liga Mistrzów: Cenny remis Piasta Gliwice na Białorusi

Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z BATE Borysów 1:1 w pierwszym meczu 1. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Gola dla mistrzów Polski strzelił Piotr Parzyszek. Na trafienie napastnika odpowiedział w drugiej połowie Stanisław Dragun. Rewanż odbędzie się w najbliższą środę na stadionie przy ulicy Okrzei w Gliwicach.

Piast rozpoczął mecz z BATE bez kompleksów. Podopieczni Waldemara Fornalika utrzymywali się przy piłce i nie przestraszyli się faworyzowanego przeciwnika. Już w 15. minucie wynik mógł otworzyć Jakub Czerwiński. Stoper znalazł się w bardzo dobrej sytuacji po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, lecz jego uderzenie głową było niecelne.

W kolejnych minutach ekipa z Gliwic radziła sobie równie śmiało, a w 35. minucie BATE było bliskie zanotowania samobójczego trafienia. Kilka chwil później Parzyszek dał gościom prowadzenie. Joel Valencia znalazł Joao Felixa, którego strzał obronił golkiper gospodarzy. Wobec dobitki Parzyszka był jednak bezradny i rosły napastnik zanotował premierowe trafienie w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Druga część gry również rozpoczęła się od spokojnej gry Piasta. BATE próbowało zdziałać coś w ofensywie, ale bardzo dobrze prezentowali się zarówno defensorzy, jak i pomocnicy mistrzów Polski. Z czasem mistrzowie Białorusi zaczęli jednak przejmować inicjatywę. Konsekwencją tego były między innymi żółte kartki dla zawodników Piasta, którzy faulowali groźnie atakujących gospodarzy.

W 64. minucie BATE osiągnęło swój cel. Dobrą akcję z prawej strony dokładnym uderzeniem wykończył Dragun i pokonał Frantiska Placha. Wydawało się, że trafienie dla gospodarzy wystarczy Piasta i że gliwiczanie zostaną zepchnięci do defensywy. Piłkarze Fornalika wrócili jednak do tego, co prezentowali w pierwszej połowie. Na kwadrans przed końcem spotkania w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Joel Valencia. Jego uderzenie w ostatniej chwili zostało jednak zablokowane przez Aleksieja Riosa. W 82. minucie groźnie z dystansu strzelił Mikkel Kirkeskov, ale na wysokości zadania stanął golkiper BATE.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Remisem z pewnością korzystnym z perspektywy polskiego zespołu. Rewanż w najbliższą środę w Gliwicach. Transmisja w Polsacie Sport.

BATE Borysów - Piast Gliwice 1:1 (0:1)

Bramki: Dragun 64 - Parzyszek 36

BATE Borysów: Anton Cziczkan - Aleksiej Rios, Zachar Wołkow, Jegor Filipienko (11. Slobodan Simović), Aleksandar Filipović - Stanisław Dragun, Jewgienij Jabłonskij, Dmitrij Baga - Hervaine Moukam (66. Nemanja Milić), Bojan Dubajić (57. Maksim Skawysz), Igor Stasiewicz

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Marcin Pietrowski, Jakub Czerwiński, Uros Korun, Mikkel Kirkeskov - Martin Konczkowski, Patryk Dziczek (61. Patryk Sokołowski), Tom Hateley - Joel Valencia (90. Gerard Badia), Piotr Parzyszek (85. Dani Aquino), Jorge Felix

Żółte kartki: Baga, Moukam, Dragun - Kirkeskov, Dziczek, Czerwiński

Czerwona kartka: Dragun (89, za drugą żółtą)

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Relacja zakończona

Było groźnie, ale nie ma gola. Koniec meczu!

Rzut wolny dla BATE z bocznego sektora. Ostatnia akcja spotkania?

Faulowany Aquino.

Pięć minut doliczone do drugiej połowy.

W pierwszej akcji Badia wywalczył rzut rożny.

Ostatnia zmiana Fornalika. Gerard Badia w miejsce Valencii.

Czerwona kartka dla Draguna! Pomocnik zobaczył drugi żółty kartonik.

Przy piłce utrzymuje się BATE, ale ich akcję skutecznie przerwał Kirkeskov.

Dani Aquino debiutuje w barwach Piasta. Hiszpan zmienił Parzyszka.

Próba Felixa, ale nad bramką.

Bomba Kirkeskova z daleka! Świetnie broni jednak bramkarz BATE.

Groźna kontra BATE i dobrze interweniował Piotrowski. Korner dla ekipy z Białorusi.

Rozcięty w tej sytuacji łuk brwiowy Sokołowskiego, który będzie jednak w stanie kontynuować grę.

Żółta kartka dla Draguna za uderzenie łokciem.

Składna akcja Piasta zakończona strzałem Valencii, ale skutecznie zablokowanym przez gospodarzy.

Faulował Korun.

Centra Valencii, lecz żaden z jego kolegów nie przejął piłki.

Fatalne uderzenie Kirkeskova. Od bramki Cziczkan.

Będzie groźny rzut wolny dla Piasta z okolic pola karnego.

Rzut rożny dla mistrzów Polski.

Ostatnia zmiana w szeregach BATE. Schodzi Moukam, wchodzi Milić.

Bramka dla BATE. Dobre dośrodkowanie z prawej strony i Dragun wyrównał stan meczu.

Korner dla BATE.

Konczkowski próbował z powietrza, ale bardzo niecelnie.

Dziczek schodzi z boiska. Na murawie melduje się w jego miejsce Patryk Sokołowski.

Strzał z rzutu wolnego. Spokojna interwencja golkipera Piasta.

Groźnie urwał się napastnik BATE, ale tym razem skutecznie Czerwiński. Po chwili faulował Dziczek, który ma już na swoim koncie żółtą kartkę.

I jeszcze jedna kartka dla Piasta. Ukarany Czerwiński.

Druga zmiana w BATE. Skawysz za Dubajicia.

Kolejny faul w środku pola. Kartka dla Dziczka.

Mikkel Kirkeskov faulował napastnika BATE i dostał żółtą kartkę.

Tym razem skutecznie defensorzy z Białorusi.

Uderzenie Konczkowskiego i rzut rożny dla Piasta!

Fatalny strzał Hervaine\'a Moukama. Od bramki Plach.

Raz jeszcze piłkarze Piasta atakują gospodarzy już w okolicach ich pola karnego.

Pressing Felixa i na aut defensor BATE.

Czerwiński faulował w środku pola.

Początek drugiej połowy!

Koniec pierwszej połowy. Piast prowadzi z BATE 1:0.

Na spalonym napastnik BATE.

Sędzia doliczył minutę do pierwszej połowy.

Parzyszek doszedł do strzału. Tym razem jednak znacząco się pomylił.

Żółta kartka dla Filipovicia.

Piast wychodził z groźnym kontratakiem, ale piłkę przejęło BATE.

Strzał Hateleya, lecz za lekki żeby zaskoczyć bramkarza gospodarzy.

Zespołowa akcja BATE i zgranie głową w polu karnym. Na posterunku jednak był Plach.

Felix strzelał, ale jego strzał obronił golkiper gospodarzy. Dobitka Parzyszka znalazła się już jednak w siatce i Piast prowadzi!

Goooooooool! Piotr Parzyszek!

Przeciągnięte dośrodkowanie i od bramki BATE.

Rzut wolny dla mistrzów Polski i było blisko gola samobójczego!

Ależ szansę miało BATE! W świetnej sytuacji znalazł się Stasiewicz i w ostatniej chwili zablokował go Czerwiński.

Tym razem z dystansu próbował Valencia, ale został zablokowany. Przy piłce gospodarze.

Z dystansu Dziczek i spokojnie interweniował golkiper BATE.

Raz jeszcze niedokładny schemat i od bramki Plach.

Rzut rożny dla gospodarzy.

BATE próbowało sprytnie rozegrać rzut wolny, lecz zrobili to niedokładnie. Od bramki golkiper z Gliwic.

Dośrodkowanie Toma Hateleya, ale Felix niecelnie główkuje.

Patryk Dziczek z dystansu i bramkarz BATE odbija piłkę na rzut rożny.

Centra w pole karne za plecy Felixa. Znowu było groźnie!

Rzut wolny dla Piasta w środku pola.

Ależ okazja Jakuba Czerwińskiego! Stoper uderzał głową w doskonałej sytuacji, ale niecelnie.

Rzut rożny dla Piasta.

Pierwsza zmiana w zespole BATE. Z murawy zszedł Egor Filipenko, a w jego miejsce pojawił się Slobodan Simović.

Faulowany w środku pola Jorge Felix.

Póki co Piast bez kompleksów, podopieczni Waldemara Fornalika dobrze prezentują się na tle faworyzowanych rywali.

Pressing na bramkarzu polskiej drużyny, który wybił futbolówkę na aut.

Przy piłce utrzymuje się Piast.

Pierwszy gwizdek sędziego. Grają!

Piłkarze obu zespołów zameldowali się już na murawie. Za chwilę zaczynamy!

Pykel: UEFA doceniła produkcję Polsatu Sport związaną z Ligą Mistrzów

- Jako rodzina Polsatu zostaliśmy zaproszeni do Amsterdamu, by pochwalić się pracą, jaką wykonaliśmy przy pierwszym sezonie Ligi Mistrzów. UEFA bardzo doceniła całą produkcję oraz wykonanie studia - powiedział zastępca Dyrektora ds. Sportu Telewizji Polsat Piotr Pykel.

Kapitan Piasta przed starciem z BATE: Najważniejszy mecz w karierze

- To będzie najważniejszy mecz w mojej karierze - powiedział kapitan gliwiczan Gerard Badia.

Trener BATE Borysów: Doświadczenie po naszej stronie

- Doświadczenie pucharowe jest po naszej stronie, ale mistrzem Polski nie został zespół przypadkowy - powiedział trener BATE Alaksiej Baha. Białorusini mają za sobą 14 ligowych meczów, gliwiczanie - trzy tygodnie przygotowań.

Fornalik: Musimy być gotowi na różne warianty

- Musimy być gotowi na różne warianty, taktyka może się zmieniać w trakcie gry - powiedział trener piłkarzy Piasta Gliwice Waldemar Fornalik przed środowym wyjazdowym meczem kwalifikacji Ligi Mistrzów z białoruskim BATE Borysów.

Jak BATE Borysów grało w Lidze Europy? Rywal Piasta nastraszył Arsenal (WIDEO)

Piast Gliwice w środę na Białorusi rozpocznie swoją pierwszą w historii batalię o awans do Ligi Mistrzów. Śląski zespół w I rundzie eliminacji powalczy z BATE Borysów, które pięciokrotnie występowało w fazie grupowej tych rozgrywek. Ponadto Białorusini z powodzeniem radzili sobie w zeszłym sezonie w Lidze Europy, gdzie napędzili stracha Arsenalowi w 1/16 finału.

Poznaliśmy skład Piasta Gliwice na mecz z BATE:

Wichniarek przed BATE - Piast: Nadzieja umiera ostatnia

Piast Gliwice oczywiście nie jest faworytem w starciu z Bate Borysów, ale to jest piłka nożna. Niespodzianki się zdarzają, a nadzieja umiera ostatnia. Bez wględu na to, komu kto kibicuje, to teraz wszyscy powinni trzymać kciuki za powodzenie Piasta - mówi przed rozpoczęciem eliminacji Ligi Mistrzów, były napastnik reprezentacji Polski, a obecnie ekspert Polsatu Sport, Artur Wichniarek.

"Jesteśmy gotowi" - napisał na swoim twitterowym koncie zawodnik Piasta Gliwice Joel Valencia.

Kowalski: Piast walczy o Ligę Mistrzów, czyli tylko w Fornaliku nadzieja

Zaczyna się kolejne podejście polskiej drużyny do Ligi Mistrzów. Aby dostać się do elity Piast musiałby pokonać trzy rundy eliminacyjne i wygrać play-off. Czyli wyeliminować czterech rywali. Niby to jest sport i wszystko jest możliwe, ale kto jest w stanie uwierzyć, że tego cudu dokona akurat Piast Gliwice?

Witamy w relacji na żywo z meczu eliminacji Ligi Mistrzów pomiędzy BATE Borysów i Piastem Gliwice!