Probierz: To nagroda za trudny sezon

Piłka nożna
Probierz: To nagroda za trudny sezon
fot. Cyfrasport

- Dla zawodników to nagroda za trudny poprzedni sezon - przyznał trener piłkarzy Cracovii Michał Probierz podczas konferencji prasowej przed czwartkowym meczem 1. rundy kwalifikacji Ligi Europy z DAC 1904 Dunajska Streda.

- Nie ma nic przyjemniejszego niż przyjechać na taki mecz, wystąpić w rozgrywkach UEFA, nawet gdy jest to faza wstępna. Otoczka jest zupełnie inna, a zainteresowanie duże ze wszystkich stron - podkreślił.

 

Piłkarze Cracovii na spotkanie do Dunajskiej Stredy wyruszyli w środę rano autokarem. Wieczorem odbyli trening na MOL Arenie, gdzie w czwartek o godz. 20.30 zmierzą się z wicemistrzem Słowacji.

 

Probierz przypomniał, że gdy dwa lata temu rozpoczynał pracę w Cracovii, zadeklarował, że będzie chciał o coś powalczyć.

 

- Medalu mistrzostw Polski nie udało się zdobyć, ale gramy w europejskich pucharach. Chcemy pokazać się z dobrej strony. Zmierzymy się z zespołem, który jest bardzo agresywny. Widzieliśmy to w jego meczach sparingowych. W drużynie DAC jest bardzo wielu młodych zawodników. Przeanalizowaliśmy dokładnie jej grę. Czeka nas ciężki bój. Z tych wszystkich par, które mogły zostać wylosowane, ta według mnie jest najmocniejsza – ocenił.

 

Probierz zwrócił też uwagę na gorącą atmosferę panującą na trybunach stadionu w Dunajskiej Stredzie. - Trzeba być na to przygotowanym, musimy być czujni od samego początku - przestrzegał.

 

Trener "Pasów" przyznał, że lewy obrońca Michal Siplak ma problemy zdrowotne, nie trenuje z maksymalnym obciążeniem i jego występ w czwartek jest praktycznie niemożliwy. Tłumaczył też dlaczego utrudniał rywalom rozpracowanie Cracovii, zamykając ostatnie mecze sparingowe i treningi.

 

- Trenera Petera Hyballę obserwowałem jeszcze kiedyś w Niemczech. Tutaj potwierdza się, że jego drużyny grają agresywnym pressingiem. Był taki fajny artykuł w "Bildzie", gdzie opisano dokładnie jego tygodniową pracę z zespołem i to, na co zwraca uwagę. Bardzo istotne miejsce zajmowała analiza przeciwnika. Wiedzieliśmy, że będą nas rozpracowywać z każdej strony, dlatego zamykaliśmy treningi i mecze. Ale oni znają już nasz skład, a my ich jeszcze nie – wspomniał.

 

Probierz wyraził zadowolenie z pracy, jaką jego zespół wykonał podczas obozu w Słowenii.

 

- Najważniejszą rzeczą dla polskich klubów i piłkarzy było to, że w tym roku mieliśmy miesiąc przerwy po zakończeniu sezonu. Widać było, że zawodnicy po urlopach wrócili wypoczęci. To znacznie ułatwia pracę. W Słowenii mieliśmy bardzo dobre warunki, a przede wszystkim mogliśmy grać sparingi z mocnymi rywalami, którzy prezentowali różne style. Zmierzyliśmy się z zespołami nastawionymi agresywnie, ale i takimi, które się broniły. Wszystko, co chcieliśmy zrobić, to zrealizowaliśmy – zapewnił Probierz.

 

Trener DAC – Niemiec Peter Hyballa - szanse w rywalizacji z "Pasami" ocenił pół na pół.

 

- Bardzo szanujemy Cracovię, której mecze analizowaliśmy. Ma trochę inny styl od nas, wielu wysokich i dobrze przygotowanych fizycznie zawodników. Chciałbym zwrócić przede wszystkim uwagę na dobrą organizacje gry – powiedział.

 

Czwartkowy mecz w Dunajskiej Stredzie rozpocznie się o godzinie 20.30. Rewanż 18 lipca w Krakowie o 19. Lepszy w dwumeczu w drugiej rundzie zmierzy się z Atromitosem Ateny.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze