Liga Europy: Dublet Wilczka z Interem!

Kamil Wilczek strzelił dwa gole w wygranym przez Brondby IF meczu (4:1) przeciwko Interowi Turku w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej do Ligi Europy. Dzięki okazałemu zwycięstwu Duńczycy są o krok od awansu do kolejnej fazy. W poprzednim sezonie 31-letni napastnik także trafiał do siatki w europejskich pucharach.

Polak po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców już w piątej minucie, otwierając wynik spotkania. Urodzony w Wodzisławiu Śląskim piłkarz podwyższył prowadzenie 10-krotnych mistrzów Danii na 2:0 w 67. minucie, wykorzystując podanie Kaspera Fiskera. Gospodarze strzelili jeszcze dwa gole zdecydowanie przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Dla Wilczka było to szóste i siódme trafienie dla Brondby w eliminacjach Ligi Europy. W poprzednim sezonie reprezentant Polski zdobył dwa gole w dwumeczu z FK Spartakiem Subotica, a także trafił w spotkaniu z KRC Genk. Polak zdobył łącznie w barwach klubu z przedmieść Kopenhagi 72 bramki w 137 meczach.

Rewanż odbędzie się 18 lipca w Finlandii.

Na zwycięzcę tej rywalizacji czeka Lechia Gdańsk, która jako zdobywca Pucharu Polski rozpocznie występy od drugiej rundy eliminacji Ligi Europy.