Polacy ograli ekipę "Canarinhos", choć przed meczem mało kto wierzył w ich końcowy triumf. Jak przyznał Heynen, tego typu spotkania zostają w pamięci zawodników na całe życie.

 

- Ten mecz zostanie w naszej pamięci do końca życia. Zawodnicy czuli się wolni, bawili się grą - powiedział. 

 

W świetnym nastroju po meczu był też libero Jakub Popiwczak. Zawodnik Jastrzębskiego Węgla stwierdził, że na podobne rozstrzygnięcie liczy w spotkaniu z Iranem.

 

- Po meczu z Brazylią jest ekscytacja i radość, dlatego nie myślimy o zmęczeniu. Jeżeli będzie brakowało siły, to pociągniemy z serducha, na pełnej ambicji. Z Iranem już w tym sezonie graliśmy i myślę, że mamy szansę, jeśli zaprezentujemy naszą dobrą siatkówkę - ocenił.

 

Dla reprezentacji Iranu będzie to pierwsze spotkanie w finałach Ligi Narodów. Kapitan Biało-Czerwonych Karol Kłos zdaje sobie sprawę z tego, że mecz z Brazylią kosztował polskich siatkarzy sporo sił.

 

- Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa, ale to 3:2 może nam nie wystarczyć do awansu. Potrzebujemy dwóch setów w meczu z Iranem, a spotkanie z Brazylią kosztowało nas wiele sił i energii – przyznał. 
 
Podobno jak w spotkaniu z Brazylijczykami, tak samo przeciwko Iranowi podopieczni Heynena nie będą faworytami. Ekspert Polsatu Sport Wojciech Drzyzga uważa, że to może być atut Polaków.
 
- My po prostu nie jesteśmy faworytem, ale to dobrze! Będziemy zespołem, który będzie gryzł. A Iran nie jest drużyną poza naszym zasięgiem. Zresztą przed turniejem właśnie w tym spotkaniu upatrywaliśmy szansy na zwycięstwo i awansu do półfinału - ocenił.
 
W ostatnim spotkaniu Polski z Iranem górą byli zawodnicy prowadzeni przez Igora Kolakovicia. Wygrali wówczas 3:2 w ramach Ligi Narodów. Kto będzie górą w finałach?
 

2019-07-11: Iran – Polska (grupa B; czwartek, godzina 23.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-07-12: Rosja – Francja (grupa A; czwartek/piątek, godzina 2.45; transmisja – Polsat Sport)

 

2019-07-12: Brazylia – Iran (grupa B; piątek, godzina 23.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-07-13: USA – Rosja (grupa A; piątek/sobota, godzina 2.45; transmisja – Polsat Sport)

 

2019-07-13: 1A – 2B (półfinał, sobota, godzina 23.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-07-14: 1B – 2A (półfinał, sobota/niedziela, godzina 2.45; transmisja – Polsat Sport)

 

2019-07-14: mecz o III miejsce (niedziela, godzina 21.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-07-15: FINAŁ (niedziela/poniedziałek, godzina 0.45; transmisja – Polsat Sport).

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI NARODÓW SIATKARZY

 
Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Iran na Polsatsport.pl.