MME w kolarstwie torowym: Seremak czwarta w sprincie juniorek

W czwartek polscy kolarze torowi nie powiększyli dorobku medalowego w mistrzostwach Europy młodzieżowców i juniorów w Gandawie. Najbliżej podium była w sprincie juniorek Nikola Seremak, zajmując czwartą lokatę.

W pojedynku o brąz Polka przegrała z Francuzką Marie Kouame 0:2. Złoty medal wywalczyła Niemka Alessa-Catriona Propster, która w finale pokonała Brytyjkę Emmę Finucane 2:1.

Biało-czerwoni zdobyli dotychczas pięć medali: trzy złote, srebrny i brązowy.

Dwa mistrzowskie tytuły wywalczyła Nikola Wielowska - w scratchu i w sprincie drużynowym juniorek, w którym jej partnerką była Seremak. Na najwyższym stopniu podium stanęły także Marlena Karwacka i Nikola Sibiak w sprincie drużynowym zawodniczek do lat 23.

Po srebro sięgnęli w sprincie drużynowym juniorzy: Konrad Burawski, Szymon Welens i Mateusz Sztrauch, a brąz wywalczyła Daria Pikulik w scratchu zawodniczek do lat 23.

Mistrzostwa na belgijskim torze potrwają do niedzieli.