Według holenderskiego dziennika "De Telegraaf" de Ligt ma zostać zaprezentowany w barwach Juventusu już w sobotę. Zakończyłoby to trwającą kilka tygodni sagę transferową, w której uczestniczy. Zaczęło się od spekulacji na temat przejścia 19-latka do Barcelony. Wydawało się, że trafi tam razem z Frenkiem de Jongiem. Strony nie doszły jednak do porozumienia. Później o Holendra zaczął się ubiegać Manchester United. W tym wypadku również nie udało się sfinalizować transferu.

Od pewnego czasu na pierwsze miejsce w wyścigu po defensora Ajaksu Amsterdam wysunął się Juventus. "Stara Dama" ma zapłacić za de Ligta 75 milionów euro. Holender stałby się drugim najdroższym obrońcą w historii. Na pozycji lidera znajduje się jego reprezentacyjny partner Virgil van Dijk. Co ciekawe taką samą kwotę, 75 mln euro proponowała wcześniej Barcelona.

Juventus w letnim okienku transferowym ściągnął już m. in. Adriena Rabiota, Gianluigiego Buffona czy też Aarona Ramseya. De Ligt w poprzednim sezonie rozegrał w barwach Ajaksu 55 spotkań. Strzelił w nich siedem goli i zanotował cztery asysty. Mimo zaledwie 19-lat pełnił w ekipie z Amsterdamu rolę kapitana.