Puchar Narodów Afryki: Awans Algierii do półfinału

Algiera zremisowała w Suezie z Wybrzeżem Kości Słoniowej 1:1, ale zwyciężyła w rzutach karnych 4-3 i awansowała do półfinału piłkarskiego Pucharu Narodów Afryki. Zmierzy się w nim z Nigerią, która w środę wyeliminowała RPA.

Algiera objęła prowadzenie w 20. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Sofiane Feghouli. Jednak w 62. bierną postawę defensywy "Lisów Pustyni" wykorzystał Jonathan Kodjia, doprowadzając do wyrównania. Był to pierwszy gol stracony przez Algierię w tej edycji PNA.

Więcej bramek już nie padło, choć w 48. minucie Baghdad Bounedjah nie wykorzystał rzutu karnego dla Algierii. Konieczny był zatem konkurs "jedenastek". W nim zawiedli dwaj spośród najbardziej doświadczonych piłkarzy w obecnej kadrze WKS - 30-letni Wilfried Bony i o cztery lata starszy Serey Die. W ekipie rywali pomylił się tylko Youcef Belaili.

W środę awans do najlepszej czwórki wywalczył też Senegal, który pokonał Benin 1:0. Rywalem "Lwów Terangi" będzie albo debiutujący w turnieju Madagaskar, albo Tunezja. Ich mecz w Kairze rozpoczął się o godzinie 21.

Finał odbędzie się 19 lipca.

Wyniki i program:

środa, 10 lipca
  Senegal - Benin      1:0 (0:0)
  Bramka: Idrissa Gueye (69)

Nigeria - RPA        2:1 (1:0)
  Bramki: dla Nigerii - Samuel Chukwueze (27), William Troost-Ekong (89); dla RPA - Bongani