Bevin upadł około 100 kilometrów przed metą. Pomimo tego ukończył etap i w środę stanął na starcie następnego. Jednak narastający ból spowodował, że lekarze zespołu zdecydowali się wycofać zawodnika z wyścigu.

 

"Wstępna diagnoza stwierdziła ból żeber oraz inne, drobne urazy. Jednak ból narastał, po piątym etapie został zabrany na prześwietlenie.

 

Rentgen wykazał pęknięcie dwóch żeber - siódmego i ósmego - po lewej stronie. Jak to zwykle bywa w przypadku pękniętych żeber, ból nasilał się drugiego i trzeciego dnia od doznania kontuzji. Patrick chciał spróbować kontynuować jazdę na szóstym etapie, ale dziś rano podjęliśmy wspólną decyzję, że lepszym wyjściem będzie wycofanie się z rywalizacji. Teraz będzie potrzebował dwóch tygodni przerwy od treningów. Do pełnej dyspozycji wróci w ciągu najbliższych czterech tygodni" - powiedział główny lekarz zespołu CCC dr Max Testa.

 

Przed szóstym etapem w wyścigu prowadzi Francuz Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step). Lider ekipy CCC Belg Greg Van Avermaet plasuje się na 10. pozycji.