Uniwersjada: Kardasz zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą (WIDEO)

Klaudia Kardasz z Podlasie Białystok zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą podczas 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu. Dwa lata wcześniej też była na podium największej imprezy sportowców studentów. W Tajpej uzyskała 17,90 metra i zdobyła srebrny medal. Tym razem pchała nieco bliżej, ale wystarczyło to do medalu. Dziesiątego dla Polski, a piątego wywalczonego przez lekkoatletów.

W porannych eliminacjach pchnięcia kulą Kardasz uzyskała wynik 16,94 m i do finału awansowała z szóstym rezultatem. Wieczorem pchała zdecydowanie dalej. Po pierwszych dwóch seriach zajmowała trzecie miejsce, po pchnięciu na odległość 17,25 m.

Po trzeciej próbie Polka spadła o jedną pozycję, ale to ją tylko zmobilizowało. Posłała kulę na 17,65 m, a to wystarczyło, by cieszyła się z brązowego  medalu.

Konkurs w Neapolu wygrała bezkonkurencyjna Kanadyjka Sarah Mitton z wynikiem 18,31 m.

To piąty medal polskich lekkoatletów na Uniwersjadzie w Neapolu. W poniedziałek konkurs pchnięcia kulą wygrał Konrad Bukowiecki, w środę najlepszy w biegu na 1500 metrów był Michał Rozmys. W czwartek brąz w biegu na 400 metrów przez płotki wywalczył Patryk Dobek, a złoto w biegu na 3000 m z przeszkodami padło łupem Alicji Konieczek.

W piątek mistrzowskiego tytułu w rzucie młotem będzie broniła Malwina Kopron.