Uniwersjada: Znów złoto dla Polski. Konieczek wygrała bieg na 3000 m

Alicja Konieczek zdobyła w Neapolu złoty medal 30. Letniej Uniwersjady w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. To dziewiąty na tych zawodach medal dla Polski, a czwarty zdobyty na stadionie lekkoatletycznym.

Konieczek długo biegła schowana w środku stawki, później zaczęła przesuwać się na lepszą pozycję, a gdy zaczęła się dziesiąta minuta rywalizacji, zaatakowała. Szybko wyprzedziła prowadzącą przez większość dystansu Etiopkę Meswat Asmare Dagnaw i do końca nie oddała pierwszego miejsca. Wygrała z czasem 9:41.46, niewiele gorszym od rekordu życiowego Konieczek, który wynosi 9:41.16. Druga minęła metę Argentynka Belen Casetta (9:43.05), Dagnaw minęła metę trzecia (9:45.48).

To trzeci złoty medal polskiego lekkoatlety na Uniwersjadzie w Neapolu. W poniedziałek konkurs pchnięcia kulą wygrał Konrad Bukowiecki, który ustanowił rekord akademickiej olimpiady. W środę najlepszy w biegu na 1500 metrów był Michał Rozmys. W czwartek brąz w biegu na 400 metrów przez płotki wywalczył Patryk Dobek.

W piątek mistrzowskiego tytułu w rzucie młotem będzie broniła Malwina Kopron.