Nowością w rozgrywkach superligi jest wprowadzenie gry podwójnej jako piątego pojedynku, jedynie przy stanie 2:2 w meczach. 36-letni Wang Zeng Yi odnosił międzynarodowe sukcesy w tej konkurencji, z Chorwatem Tanem Ruiwu zdobył złoto ME w 2013 roku, zaś z Lucjanem Błaszczykiem wywalczył srebro w 2009.

 

"Powinno nam być łatwiej zdobywać punkty, a dla kibiców to fajna i widowiskowa gra na zakończenie spotkania. Chyba w Polsce nie ma obecnie lepszego specjalisty ode mnie w grze podwójnej? Potrenuję z Li Yongyinem i Przemkiem Walaszkiem i zdecydujemy, w którym ustawieniu jesteśmy najmocniejsi. Gdy grałem z Tanem czy Luckiem, to oni byli liderami w parze z racji swego wieku, ale teraz to ja będę prowadził młodszych kolegów do boju" – dodał „Wandżi”, który kilka tygodni temu zagrał w pokazowym turnieju w Chinach w drużynie z Błaszczykiem i byłym mistrzem świata Austriakiem Wernerem Schlagerem.

 

"Wandżi" kolejny sezon spędzi w drużynie Dojlidy Białystok. Po zajęciu szóstego miejsca w rozgrywkach 2018/19, w ekipie nie ma zmian personalnych, co oznacza, że poza nim grać będą Chińczyk Li Yongyin i Przemysław Walaszek.

 

"W nowej formule superligi, zakładającej awans do play off sześciu ekip, mamy spore szanse powalczyć o medal. Z drugiej strony liga jest tak silna i w miarę wyrównana, że pierwszym celem jest utrzymanie. Zdaję sobie sprawę, że wiele będzie zależało od mojej postawy w singlu, a trzeba pamiętać, że plecy szwankują mi od wielu lat" – przyznał Wang.

 

Na co dzień jest grającym trenerem klubu z Podlasia i jednocześnie będzie szkoleniowcem-konsultantem w kobiecym zespole AZS UE Wrocław.

 

"We Wrocławiu, gdzie mieszkam na stałe, będę prowadził dwa lub trzy razy w tygodniu specjalistyczne zajęcia techniczne z zawodniczkami. W grupie są nie tylko 18-letnie siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn, ale także młodsze pingpongistki" – stwierdził mistrz Polski w singlu z 2012 roku i trzykrotny mistrz kraju w deblu z Błaszczykiem (2005, 2008, 2009).

 

W pierwszej kolejce superligi we wrześniu Dolidy podejmą Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów.