Final Six Ligi Narodów: Brazylia - Iran. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Final Six Ligi Narodów: Brazylia - Iran. Transmisja w  Polsacie Sport
fot. PAP

W ostatnim meczu grupy B Ligi Narodów Iran zmierzy się z Brazylią. Dla obu drużyn będzie to mecz o awans do półfinału. Bliżej osiągnięcia tego celu są siatkarze z Ameryki Południowej, którzy zapewnili sobie jeden punkt w starciu z Polską (3:2). Irańczycy sprawili niespodziankę w rundzie zasadniczej pokonując kilka klasowych drużyn i cały czas są w grze. Transmisja meczu Final Six Ligi Narodów Brazylia - Iran w Polsacie Sport.

Mistrzowie świata i wicemistrzowie olimpijscy nieoczekiwanie ulegli grającej młodym składem reprezentacji Polski 2:3 i ich droga do upragnionego półfinału znacznie się wydłużyła. Teraz decydujący będzie mecz z nieobliczalnym Iranem, który w rundzie zasadniczej pokonał kilka ekip ze światowego topu, w tym Polskę, Rosję i Włochy. W rozgrywkach interkontynentalnych Brazylijczycy zajęli pierwsze miejsce notując niesamowitą serię czternastu zwycięstw. Tuż za ich plecami uplasowali się siatkarze z Bliskiego Wschodu, którzy jednak polegli z Francją (0:3), Stanami Zjednoczonymi (0:3) i najbliższym rywalem - Brazylią (2:3).

 

Rozpędzeni Biało-Czerwoni także nie dali szans Irańczykom i przypieczętowali historyczny awans do półfinału elitarnych rozgrywek (3:1). Persowie bardzo pewnie rozpoczęli turniej wygrywając wszystkie trzy mecze turnieju w Chinach w stosunku 3:0, dzięki czemu po pierwszym tygodniu uplasowali się na pierwszym miejscu. Później było już ciężej, a do głosu zaczęła dochodzić Brazylia. W kolejnych tygodniach walka o to, kto znajdzie się najwyżej w ogólnej klasyfikacji rozstrzygała się między tymi dwoma zespołami. Ostatecznie na finiszu lepsi byli Brazylijczycy, którzy bezbłędnie przebrnęli przez fazę grupową. Iran pomimo kilku potknięć także sprawił sensację zapewniając sobie drugie miejsce.

 

Transmisja meczu Final Six Ligi Narodów Brazylia - Iran w Polsacie Sport. Początek o godzinie 23:45.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI NARODÓW SIATKARZY

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze