Final Six Ligi Narodów: Heynen nie wróci z Chicago, zostaje na dłużej

Siatkówka
Final Six Ligi Narodów: Heynen nie wróci z Chicago, zostaje na dłużej
fot. PAP/EPA

Przed wylotem do Chicago na turniej Final Six Ligi Narodów siatkarzy trener Vital Heynen zapowiadał, że z USA wróci po dwóch meczach grupowych. Po zwycięstwach Polski nad Brazylią i Iranem zmienił jednak zdanie, a ponieważ związek wyraził na to zgodę, selekcjoner pozostanie z drużyną do końca zawodów.

Przez całe rozgrywki Ligi Narodów Heynen eksperymentował, do gry desygnował zawodników, którzy dopiero walczą o miejsce w podstawowym składzie reprezentacji Polski. Nie inaczej jest w turnieju Final Six. Do Chicago polecieli mniej doświadczeni siatkarze, a ci, których trener oszczędza na eliminacje olimpijskie i mistrzostwa Europy, pozostali na zgrupowaniu w Zakopanem. 

 

Brazylijczycy i Irańczycy przysłali do USA bardzo mocne ekipy, Polacy stanęli więc przed wyjątkowo trudnym zadaniem. Okazało się, że dla reprezentantów kraju mistrzów świata nie ma rzeczy niemożliwych. po zwycięstwach 3:2 nad Brazylią i 3:1 nad Iranem, nasi młodzi gracze awansowali do półfinału.

 

Raczej nie było tak, że Heynen nie wierzył w ten sukces, ale do Chicago przyleciał tuż przed pierwszym meczem, a powrót do Zakopanego  zaplanował na piątek. Szybko jednak zmienił zdanie, a swoją decyzję tłumaczył we wpisie na Twitterze. Przy okazji podziękował działaczom związku, którzy jego wybór zaakceptowali.  

 

- Prosty, ale doskonały cytat: "zwycięzcy zawsze mają rację". Ci niesamowici zawodnicy zasługują na wsparcie. Obiecałem im, że zostanę tak długo, jak będziemy wygrywać - napisał selekcjoner.

Przed turniejem zapadła decyzja, że w przypadku awansu do półfinału naszą drużynę poprowadzi Jakub Bednaruk, który tak jak Iwo Wagner oraz Mariusz Godlewski, jednorazowo poleciał z reprezentacją na zawody i wspomagał Belga. 

 

Polacy czekają jeszcze na rywala. Wyłoni go wieczorny mecz Rosja - USA. Obie drużyny mają już pewny awans do półfinału, w piątek zagrają o pierwsze miejsce w swojej grupie. W bezpośrednim starciu o awans spotkają się z kolei pokonane przez naszą reprezentację Brazylia i Iran. 

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI NARODÓW SIATKARZY

 

Transmisje wszystkich meczów Final Six Ligi Narodów siatkarzy w Polsacie Sport.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze