GP w judo: Borowska na piątym miejscu w Budapeszcie

Sporty walki

Judoczka Anna Borowska (57 kg) przegrała z Węgierką Hedvig Karakas i zajęła piąte miejsce w zawodach Grand Prix w Budapeszcie, zaliczanych do kwalifikacji olimpijskich.

W pierwszym dniu imprezy w stolicy Węgier Borowska (Kejza Team Rybnik) pokonała przed czasem Niemkę Sappho Coban i Ukrainkę Marię Skorę. W ćwierćfinale uległa Panamce Miryam Roper, zaś w walce repesażowej okazała się lepsza od Bułgarki Iweliny Iliewej. Na zakończenie nie poradziła sobie z Karakas, która ma na koncie srebro Igrzysk Europejskich 2015 oraz brązowe medale MŚ i ME.

Występująca w kategorii 52 kg Karolina Pieńkowska (AZS Uniwersytet Warszawski) wygrała z Kubanką Nahomys Acostą i przegrała w 1/8 finału z Gruzinką Tetianą Lewicką-Szukwani.

W sobotę i niedzielę w budapeszteńskiej rywalizacji wezmą udział inni reprezentanci Polski, m.in. Karolina Tałach (63 kg), Daria Pogorzelec 970 kg) i Piotr Kuczera (90 kg).

Za dwa tygodnie nasi judocy startować będą w zawodach tej samej rangi w Zagrzebiu. To będzie ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata zaplanowanymi na ostatni tydzień sierpnia w Tokio.