- Nieprawdopodobna historia pisze się dalej. Nasza reprezentacja awansowała do półfinału Ligi Narodów i dokonała tej sztuki w wielkim stylu. Najpierw pokonaliśmy Brazylię, a teraz rozprawiliśmy się z Iranem. Paradoksalnie to drugie spotkanie mogło być nieco trudniejsze, bo Irańczycy postawili niesamowicie trudne warunki, o czym świadczy przegrana w pierwszej partii. Potem było sporo emocji, ale koniec końców wygraliśmy trzy kolejne odsłony - zaznaczył nasz komentator.

 

- Ostatecznie zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie i możemy spokojnie czekać na rozstrzygnięcie w drugiej grupie. Wtedy przekonamy się, kto będzie naszym półfinałowym przeciwnikiem. Nieważne, z kim zagramy, bo wygrywamy już z takimi zespołami, że dla nas nie ma różnicy przeciwko komu przyjdzie grać. Dla naszych siatkarzy nie ma większe znaczenie, czy będziemy grać z USA, czy z Rosją - zauważył Swędrowski i dodał: - Trener Vital Heynen jest bardzo zadowolony i właśnie chce coś powiedzieć, więc oddaje mu głos.

 

Szkoleniowiec naszej kadry powiedział tylko: - Szukamy trenera na weekend. Jeżeli, ktoś jest wolny w Polsce, to potrzebujemy go tutaj - wyznał żartobliwie Heynen.

 

Sytuacja z Tomaszem Swędrowski i Vitalem Heynenem w roli głównej do obejrzenia w załączonym materiale wideo.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI NARODÓW SIATKARZY